Simona Halep si-a spulberat adversara din primul tur de la Wimbledon

Marti, 24 Iunie 2014, ora 22:12
24889 citiri

Simona Halep s-a calificat fara niciun fel de probleme in turul secund de la Wimbledon dupa ce a invins-o pe Teliana Pereira din Brazilia, scor 6-2, 6-2.

Aflata in premiera pe terenul central de la Wimbledon, Simona Halep a inceput perfect meciul cu Teliana Pereira.

Jucatoarea in varsta de 22 de ani a facut un break inca din primul game, iar apoi a defilat spre castigarea primului set.

A mai reusit un break in game-ul al cincilea, iar apoi a luat setul cu 6-2 in doar 32 de minute.

Setul secund a avut o desfasurare similara, Simona reusind sa se resprinda extrem de rapid la 4-0. In cele din urma, romanca a castigat si setul secund cu 6-2 si merge in faza urmatoare fara nicio emotie, la capatul unui meci ce a durat aproximativ o ora.

In turul secund, Simona Halep o va intalni pe Lesia Tsurenko din Ucraina. In varsta de 25 de ani, Tsurenko ocupa locul 170 in clasamentul WTA.

Meciul se va disputa, cel mai probabil, joi si va fi transmis in direct de Ziare.com.

HALEP - PEREIRA 6-2, 6-2

Setul 2

22:11 - Simona Halep castiga meciul cu 6-2, 6-2 si se califica in turul doi!

22:08 - Pereira se impune cu greu pe propriul serviciu, Simona serveste pentru castigarea meciului.

22:02 - Simona conduce cu 5-1 dupa un game foarte disputat.

21:57 - Simona e din nou aproape de break, insa Pereira ia primul punct din setul secund.

21:53 - Halep isi castiga serviciul cu putine emotii, dar face 4-0.

21:49 - Halep e de neoprit! Face inca un break si are 3-0!!!

21:44 - Game alb pentru Simona si 2-0 in setul secund!

21:42 - Halep incepe si setul secund cu un break!

Setul 1

21:37 - Halep se impune pe propriul serviciu si castiga primul set!

21:34 - Halep a fost aproape de break si set, insa Pereira si-a castigat serviciul.

21:30 - Halep conduce cu 5-1 dupa un game castigat pe propriul serviciu.

21:25 - Inca un break pentru Simona, care se distanteaza la 4-1.

21:22 - Simona Halep castiga inca un game fara emotii pe propriul serviciu.

21:18 - Pereira ia primul punct pe propriul serviciu.

21:14 - Halep reuseste un game alb si are 2-0!

21:12 - Halep incepe perfect, cu un break si conduce cu 1-0!

21:07 - Gata, asteptarea a luat sfarsit! A inceput meciul!

Info: Organizatorii au anuntat ca meciul va incepe dupa ora 21:00.

Este prima intalnire directa dintre cele doua sportive.

Teliana Pereira, locul 91 WTA, se afla la prima prezenta pe tabloul principal la Wimbledon.

Simona Halep este a treia favorita a competitiei.

C.S.

Horia Constantinescu, preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, renunță la funcție
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, renunţă la funcţie după ce a devenit candidatul PSD la Primăria Constanţa. El precizează că...
Alegeri 2024. Cine sunt favoriții în viziunea lui Victor Ponta: “Oricine intră în turul doi cu George Simion, îl bate” INTERVIU VIDEO
Conflictele din Alianța PNL-PSD continuă deși a mai rămas puțin timp până la primul test al alegerilor. Unii candidații care și-au dorit să intre în cursa pentru Primăria Capitalei nu...
#Simona Halep Wimbledon, #Simona Halep Teliana Pereira, #Simona Halep Wimbledon Live , #meciuri