Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Simona Halep, la Wuhan: Organizatorii au anuntat ora de start a meciului din sferturi

Miercuri, 28 Septembrie 2016, ora 15:42
6504 citiri

Organizatorii turneului WTA de la Wuhan, China, au anuntat ora de start a meciului pe care Simona Halep il va disputa in sferturile de finala.

Jucatoarea noastra va evolua joi dimineata, nu mai devreme de ora 09:00, ora Romaniei, impotriva americancei Madison Keys.

Intalnirea dintre Halep si Keys este cea de-a doua de pe arena centrala de la Wuhan, urmand sa se dispute dupa meciul dintre Barbora Strycova si Jelena Jankovici, din optimile de finala, care va incepe la ora 06:30.

Halep, ocupanta locului 5 WTA, si Keys (9 WTA) s-au intalnit de patru ori pana acum in circuitul feminin, romanca avand trei victorii, in ultimele trei meciuri.

Ultimul meci direct dintre cele doua a avut loc in acest an, in finala turneului de la Montreal, iar Simona s-a impus cu scorul de 7-6, 6-3.

Americanca de 21 de ani este semifinalista de Australian Open, in 2015, si fost numar 8 mondial.

Simona Halep s-a calificat, miercuri dimineata, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Wuhan. In optimi, sportiva nascuta in Constanta a trecut in doua seturi, scor 6-3, 6-3, de Iaroslava Shvedova, din Kazahstan.

F.N.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Simona Halep ora start meci Keys, #Halep Keys sferturi Wuhan, #Halep Madison Keys Wuhan , #meciuri