Simona Halep se califica in optimile de finala de la Toronto

Joi, 10 August 2017, ora 03:48
22769 citiri

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala de la Toronto dupa ce a invins-o pe slovaca Magdalena Rybarikova (locul 33 WTA), scor 6-3, 6-4.

Simona nu a fortat foarte mult, dar a dominat intr-un meci in care adversara a dat tot ce a avut mai bun.

Primul set a fost foarte echilibrat pana in game-ul cu numarul opt, cand Simona a facut break si apoi si-a luat serviciul pentru a se impune cu 6-3.

Setul secund a fost mai spectaculos, cu multe momente in care Simona a avut sansa de a se desprinde.

A facut break in game-ul cu numarul trei, Rybarikova a egalat imediat, dar Simona nu s-a lasat si apoi a castigat fara mari emotii partida.

In optimi, Simona se va duela cu jucatoarea Barbora Strycova din Cehia, aflata pe locul 26 in clasamentul mondial. Simona conduce cu 3-1 in intalnirile directe cu Strycova.

Partida va avea loc joi, dupa ora 21:00, in direct pe Ziare.com.

Pentru calificarea in optimile de finala, Simona si-a asigurat un cec in valoare de 28.030 de dolari.

Anul trecut, Simona a castigat turneul ce a avut loc la Montreal.

HALEP - RYBARIKOVA 6-3, 6-4

03:48 - Final de meci! Simona se califica in optimi!

03:43 - Simona face un rebreak rapid si serveste pentru calificarea in optimi!

03:40 - Rybarikova face break si egaleaza la patru.

03:32 - Rybarikova isi face serviciul si scorul este 4-3.

03:29 - Game complicat, dar Simona isi face serviciul si are 4-2.

03:23 - Simona mai face un break si conduce cu 3-2!

03:20 - Rybarikova face rebreak si egaleaza la doi.

03:14 - Simona face break si conduce cu 2-1!

03:07 - Simona nu are emotii la serviciu si egaleaza la unu.

03:03 - Simona rateaza mai multe sanse de break, iar Rybarikova isi face serviciul in startul setului secund.

02:54 - Simona isi face serviciul si castiga primul set! Numerosii fani romani din tribune sunt foarte fericiti!

02:49 - Simona face break si serveste pentru castigarea setului!

02:44 - Un nou game in care s-a ajuns la deuce, dar Simona isi face serviciul si conduce cu 4-3. Impresia este ca jucatoarea care va face primul break va castiga setul.

02:40 - Continuam fara break, scorul este 3-3.

02:35 - Simona joaca din ce in ce mai bine si conduce cu 3-2.

02:33 - Rybarikova egaleaza la doi.

02:28 - Game fara emotii castigat de Simona si scorul devine 2-1.

02:25 - Simona rateaza o minge de break si scorul devine 1-1.

02:17 - Simona salveaza o minge de break si conduce cu 1-0.

02:10 - A inceput meciul!

02:04 - Meciul incepe cu Simona la serviciu.

Info: Partida incepe la ora 2:00

Simona ocupa locul 2 in clasamentul WTA, in timp ce adversara sa este pe locul 33.

Rybarikova conduce cu 2-1 in meciurile directe, dar ultima confruntare a avut loc in 2014.

Invingatoarea va juca in turul trei cu Barbora Strycova.

Partida este televizata de Digi Sport 2.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Simona Halep Magdalena Rybarikova, #Simona Halep Magdalena Rybarikova LIVE, #Simona Halep Magdalena Rybarikova direct, #Simona Halep Toronto, #televizare Simona Halep Magdalena Rybarikova , #meciuri