Simona Halep se califica in semifinale la Toronto dupa o revenire cum rar se vede

Vineri, 14 August 2015, ora 21:49
78450 citiri

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Toronto, dupa o revenire cum rar se vede in fata polonezei Agnieszka Radwanska (a 6-a favorita), scorul fiind 0-6, 6-3, 6-1.

Sportiva noastra a pierdut primul set cu 6-0, a revenit superb in setul secund, iar apoi a incheiat fabulos, cu un 6-1 pentru unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale anului in circuitul WTA.

Simona a avut un inceput de meci mai prost ca oricand, pierzand toate game-urile in primul set.

Sportiva noastra a cedat lupta extrem de rapid, nu s-a sincronizat, iar serviciul a fost unul de cosmar.

In plus, Halep a facut 15 greseli nefortate in primul set, spre deosebire de cele patru faucute de Radwanska.

Din fericire, Simona a gasit energia necesara pentru a-si reveni, iar in setul secund a aratat o fata radical diferita.

Simona a inceput bine, a condus cu 3-1, insa a fost egalata rapid. Chiar si asa, Simona a luptat pana la capat si a luat trei game-uri consecutive, pentru un 6-3 ce a trimis meciul in decisiv.

Revenirea senzationala a Simonei a fost desavarsita in setul decisiv, cu un tenis de cel mai inalt nivel, in fata caruia Aga Radwanska nu a avut absolut nicio reactie.

Simona a castigat decisivul cu 6-1 si s-a calificat astfel in semifinalele competitiei de la Toronto.

In penultimul act al competitiei, Simona o va intalni pe invingatoarea dintre Sara Errani si Lesia Tsurenko.

Meciul va avea loc sambata seara, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata de organizatori.

HALEP - RADWANSKA 0-6, 6-3, 6-1

21:50 - Simona incheie cu un game alb si se califica in semifinale!

21:47 - Radwanska face game, dar Simona va servi pentru castigarea meciului.

21:44 - Simona castiga serviciul fara emotii, are 5-0 si mai are nevoie de un singur game pentru semifinale!

Cum au reactionat fanii romani de la Toronto dupa ce Simona Halep a pierdut primul set cu 6-0

21:42 - Simona mai face un break si are 4-0 in decisiv!

21:37 - Simona salveaza doua mingi de rebreak si conduce cu 3-0!

21:32 - Simona face break si isi majoreaza avantajul!

21:27 - Simona isi face serviciul si conduce in decisiv cu 1-0!

21:22 - Simona face break si trimite meciul in decisiv!

21:16 - Game alb pentru Simona, care conduce cu 5-3!

21:12 - Simona face break si conduce cu 4-3 dupa un game electrizant!

Simona Halep a facut o criza de nervi la Toronto - reactia sportivei noastre

21:07 - Radwanska are 40-0, Simona egaleaza, da poloneza reuseste sa faca break in cele din urma.

20:59 - Poloneza isi face serviciul cu mari emotii, dar Simona da semne de revenire.

20:54 - Simona isi face cu emotii serviciul si are 3-1.

Simona Halep a uimit in timpul meciului cu Radwanska: "E surprinzator si ciudat ce-a facut"

20:49 - Simona face break si conduce pentru prima data in acest meci.

20:45 - Cu ceva emotii, Simona reuseste primul sau game in acest meci.

20:41 - Radwanska isi face serviciul si are 1-0 in setul secund.

20:33 - Cosmarul continua! Simona pierde din nou serviciul si cedeaza primul set cu 6-0!

20:28 - Game alb pentru Radwanska si scorul este halucinant: 5-0 pentru poloneza!

20:26 - Inca o sansa de break pentru Radwanska, o fructifica din prima si scorul devine 4-0!

20:21 - Radwanska face 3-0 dupa un game echilibrat.

20:16 - Radwanska fructifica prima sansa de break si are 2-0.

20:13 - Radwanska isi face serviciul si conduce cu 1-0.

20:10 - A inceput meciul!

20:04 - Meciul va incepe cu Radwanska la serviciu

Info: Meciul incepe la ora 20:00

Radwanska a trecut in optimi de frantuzoaica Alize Cornet in trei seturi, scor 6-2, 4-6, 6-4.

Anul trecut, jucatoarea in varsta de 26 de ani, care a ocupat si locul 2 in ierarhia WTA, a castigat turneul de la Toronto.

Pana acum, Simona Halep si Agnieszka Radwanska s-au intalnit de 7 ori, scorul fiindu-i favorabil polonezei, 4-3:

2011, Australian Open: 6-1, 6-2 pentru Radwanska;

2012, Brussels: 7-5, 6-0 pentru Radwanska;

2013, Auckland: 6-3, 6-1 pentru Radwanska;

2013, Roma: 6-7, 6-1, 6-2 pentru Halep;

2014, Doha: 7-5, 6-2 pentru Halep;

2014, Indian Wells: 6-3, 6-4 pentru Radwanska;

2014, Turneul Campioanelor: 6-3, 6-2 pentru Halep.

Meciul este televizat de Dolce Sport 2.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Simona Halep Toronto sferturi, #Simona Halep Agnieszka Radwanska, #SImona Halep Agnieszka Radwanska live, #SImona Halep Agnieszka Radwanska direct, #televizare SImona Halep Agnieszka Radwanska , #meciuri