Simona Halep se califica in sferturi la Eastbourne dupa un meci in trei seturi

Miercuri, 26 Iunie 2019, ora 18:41
47237 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Eastbourne dupa o victorie in trei seturi in fata Polonei Hercog.

Sportiva noastra s-a impus cu 6-1, 4-6, 6-3 impotriva jucatoarei de pe locul 60 in clasamentul WTA.

Simona a inceput excelent partida, a fost agresiva si precisa si primul set l-a castigat fara emotii in doar 32 de minute.

In setul secund, Simona a cedat insa initiativa, a stat mai in spate pe linia de fund si a riscat mai putin, lucruri ce i-au permis lui Hercog sa trimita meciul in decisiv.

Dupa dusul rece din setul secund, Simona a revenit la tactica de la inceputul meciului si nu a mai avut insa emotii pana la finalul partidei.

In sferturile de finala, Simona o va intalni pe nemtoaica Angelique Kerber, aflata pe locul 5 in clasamentul WTA.

Simona si Kerber au un istoric bogat, iar scorul intalnirilor precedente este 6-4 in favoarea sportivei noastre. Ultimul meci dateaza de la Roland Garros 2018, cand Simona s-a impus in trei seturi, in sferturile de finala.

Singura partida pe iarba a avut loc in 2016, la Wimbledon, cand Kerber a reusit sa se impuna.

Partida din sferturile de finala va avea loc joi, de la ora 14:30, in direct pe Ziare.com.

HALEP - HERCOG 6-1, 4-6, 6-3

18:41 - Final de meci! Simona se califica in sferturile de finala!

18:39 - Simona rateaza doua mingi de meci, dar acum serveste pentru calificare.

18:33 - Simona conduce cu 5-2 si e la un game distanta de victorie.

18:31 - Hercog isi face serviciul si scorul este 4-2.

18:24 - Hercog face si ea break si scorul este 4-1!

18:21 - Simona mai face un break si conduce cu 4-0!

18:13 - Game la zero pentru Simona si scorul este 3-0!

18:11 - Simona face break si conduce cu 2-0!

18:04 - Simona incepe setul decisiv cu un game la zero!

18:01 - Hercog reuseste sa intoarca soarta partidei si vom avea set decisiv!

17:56 - Break la zero pentru Hercog, care are 5-4 si serveste acum pentru a trimite meciul in decisiv!

17:55 - Hercog isi face serviciul si suspansul continua in acest set.

17:49 - Simona revine in avantaj si conduce cu 4-3!

17:46 - Simona face rebreak si scorul este 3-3!

17:40 - Hercog face break si conduce in premiera in acest meci.

17:38 - Scorul devine 2-2, Hercog a reusit sa echilibreze.

17:34 - Simona raspunde cu un game la zero si are 2-1.

17:31 - Game la zero pentru Hercog si scorul este 1-1.

17:29 - Simona isi face serviciul fara probleme si incepe cu dreptul setul secund!

17:24 - Simona fructifica a sasea minge de set si face 6-1!

17:16 - Simona nu are emotii in acest game, are 4-1 si e tot mai aproape de castigarea primului set!

17:12 - Hercog isi face serviciul in premiera si scorul este 4-1.

17:07 - Joc superb al Simonei, care loveste excelent si conduce cu 4-0!

17:02 - Simona nu-i da nicio sansa adversarei, mai face un break si conduce cu 3-0!

16:58 - Game fara emotii pentru Simona si scorul este 2-0!

16:56 - Simona incepe excelent meciul si face break!

16:53 - A inceput meciul!

16:49 - Polona Hercog serveste prima in acest meci.

16:37 - S-a terminat meciul dintre Pliskova si Mertens, urmeaza duelul dintre Simona si Hercog!

Info:

In cazul in care va ajunge in sferturi, Simona se va duela cu Angelique Kerber (5 WTA).

Simona Halep ocupa locul 7 in clasamentul WTA, in timp ce Hercog este pe locul 60.

La casele de pariuri, Simona are cota 1.12 pentru a obtine victoria.

Scorul intalnirilor directe este 1-1.

Meciul este televizat de Digi Sport.

Ciolacu laudă candidatura lui Firea la primărie: "Este cea mai bună alegere pentru bucureștenii care își doresc mai puțin spectacol"
După decizia luată în coaliția PSD-PNL de a retrage sprijinul pentru candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la primăria Capitalei, Marcel Ciolacu o prezintă pe Gabriela Firea ca cea mai bună...
Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...
#Simona Halep Polona Hercog, #Simona Halep Polona Hercog LIVE, #Simona Halep Polona Hercog direct, #Simona Halep Eastbourne , #meciuri