Simona Halep se califica in sferturile de finala la Sankt Petersburg

Miercuri, 01 Februarie 2017, ora 13:15
33769 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg, dupa ce a invins-o pe croata Ana Konjuh (39 WTA), scor 6-4, 7-6 (2).

Sportiva noastra s-a impus la capatul unui meci foarte echilibrat, ce a avut un final tensionat.

Simona a inceput greoi meci, a fost condusa cu 3-1, dar a revenit apoi si a capatat tot mai multa incredere in fortele proprii.

Primul set l-a incheiat in stil de mare campioana, cu un break clar si s-a impus astfel cu 6-4.

Setul secund a avut o desfasurare similara, iar Simona a fost condusa cu 3-1.

A urmat o noua revenire, urmata de un final dramatic, in care Simona a ratat patru mingi de meci.

Meciul s-a decis in cele din urma la tie-break, unde Simona s-a impus fara emotii, cu 6-2.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu invingatoarea dintre Natalia Vikhylantseva si Daria Kasatkina.

Simona este singura reprezentanta a Romaniei ramasa pe tabloul de simplu de la Sankt Petersburg.

HALEP - KONJUH 6-4, 7-6 (2)

13:16 - Simona Halep se califica in sferturile de finala! S-a impus la tie-break la doi!

13:10 - Setul secund se decide la tie-break! Simona a mai ratat o minge de meci!

13:04 - Simona isi face serviciul si conduce cu 6-5. Konjuh serveste din nou pentru a ramane in meci.

13:01 - Simona rateaza trei mingi de meci, iar scorul devine 5-5!

12:51 - Game fara emotii pentru Simona, care conduce cu 5-4. Konjuh serveste pentru a ramane in meci.

12:49 - Simona greseste mult, iar Konjuh egaleaza la patru.

12:45 - Game alb pentru Simona, care a facut 4-3 in setul secund.

12:43 - Simona face si ea break si egaleaza la trei!

12:38 - Cu ceva emotii, Simona isi face serviciul si scorul este 3-2 in favoarea croatei.

12:35 - Game fara emotii pentru Konjuh, care conduce cu 3-1.

12:31 - Simona isi pierde serviciul, iar croata conduce cu 2-1.

12:27 - Konjuh nu are emotii la serviciu si egaleaza la unu.

12:25 - Simona isi face serviciul cu ceva emotii in startul setului secund.

12:19 - Simona face break la zero si castiga primul set cu 6-4!

12:14 - Simona castiga inca un game la zero, scorul este 5-4. Konjuh serveste pentru a ramane in set.

12:13 - Konjuh raspunde cu un game la zero, scorul devine 4-4.

12:10 - Game alb reusit de Simona, care conduce cu 4-3.

12:08 - Konjuh isi face serviciul fara emotii si egaleaza la trei.

12:04 - Simona isi pierde serviciul, iar Konjuh face rebreak.

12:01 - Game foarte echilibrat, dar Simona face break si are 3-1!

11:52 - Simona revine de la 0-30 si conduce cu 2-1.

11:49 - Simona profita de a treia sansa de break si egaleaza la unu!

11:40 - Simona isi pierde serviciul inca din primul game.

11:37 - A incepu meciul cu Simona la serviciu!

11:33 - Jucatoarele sunt acum la incalzire.

Info: Partida incepe la ora 11:30

Simona ocupa locul 4 WTA, in timp ce Ana Konjuh este pe locul 39.

Este prima intalnire directa dintre cele doua jucatoare.

In primul tur, Konjuh a eliminat-o pe Monica Niculescu.

Daca va ajunge in sferturile de finala, Simona se va intalni cu invingatoarea dintre N/ Vikhlyantseva si Daria Kasatkina

Partida e televizata de Digi Sport.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Simona Halep Ana Konjuh, #Simona Halep Ana Konjuh LIVE, #Simona Halep Ana Konjuh direct, #televizare Simona Halep Ana Konjuh, #Simona Halep Sankt Petersburg LIVE , #meciuri