Simona Halep se califica in sferturile de finala la US Open dupa o victorie superba

Luni, 05 Septembrie 2016, ora 19:46
107664 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la US Open dupa ce a invins-o pe Carla Suarez-Navarro (12 WTA), scor 6-2, 7-5, la capatul unui meci in care a demonstrat ca este intr-o forma excelenta.

Pentru sportiva noastra urmeaza acum un duel cu americanca Serena Williams.

Simona a avut un start extraordinar de partida, a condus cu 4-0 si nu i-a dat nicio sansa jucatoarei din Spania. Sportiva noastra a luptat pana la ultima picatura si a gasit de fiecare data puterea de a trece chiar si peste momentele mai dificile.

Suarez-Navarro s-a apropiat la 2-4, a avut serviciul, dar Simona a revenit superb cu un break, iar apoi a inchis setul fara probleme.

Afla si Cat de sus poate urca Simona Halep in clasamentul WTA la US Open

In actul secund, Simona a fost de asemenea prima jucatoare ce a reusit un break. Iberica a marit ritmul, jocul a fost ceva mai echilibrat, dar chiar si asa valoarea Simonei si-a spus cuvantul.

Pentru Simona, aceasta a fost a sasea victorie in 11 partide cu jucatoarea din Spania.

Confruntarea din sferturi se va disputa cel mai probabil miercuri seara, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata.

Calificarea in sferturile de finala ii asigura Simonei un cec in valoare de 450 de mii de dolari.

Anul trecut, Simona a ajuns pana in semifinale la US Open, fiind invinsa de Flavia Pennetta.

HALEP - SUAREZ-NAVARRO 6-2, 7-5

19:47 - Victorie!!! Simona se califica in sferturile de finala de la US Open!

19:46 - Minge de meci pentru Simona!

19:45 - Iberica are un start mai bun in acest game si conduce cu 30-0.

19:42 - Simona raspunde cu un break fenomenal, are 6-5 si serveste pentru calificare!

19:42 - Doua mingi de break pentru Simona!

19:41 - Simona revine in forta, are 30-0 pe serviciul ibericei.

19:40 - Suarez-Navarro face break si egaleaza la cinci!

19:39 - Minge de break pentru Suarez-Navarro.

19:38 - Avem un game de final echilibrat, scorul este 30-30.

19:37 - Simona este un car de nervi, da cu racheta de pamant si apoi suteaza in ea, dupa un punct ratat!

19:34 - Suarez-Navarro isi face serviciul, iar Simona va servi acum pentru calificare.

19:31 - Suarez-Navarro solicita "o pauza de urgenta" pentru a merge la toaleta. Este o pauza ce rar se vede in tenis. De obicei, jucatorii apeleaza intre seturi la pauzele pentru a merge la toaleta.

19:30 - Simona face 5-3, iar iberica serveste acum pentru a nu pierde partida!

19:25 - Simona face break, are 4-3 si calificarea e tot mai aproape!

19:24 - Doua mingi de break pentru Simona!

19:21 - Game alb reusit de Simona, care egaleaza la trei.

19:18 - Iberica isi face cu greu serviciul si conduce cu 3-2.

19:13 - Rebreak si scorul devine 2-2.

19:13 - Doua mingi de rebreak pentru iberica in acest game.

19:07 - Simona face break si conduce cu 2-1!

19:06 - Simona are doua mingi de break in acest game!

19:06 - Simona pare ca are probleme medicale in zona abdomenului.

19:04 - Simona isi face serviciul fara emotii si egaleaza la unu.

19:01 - Simona rateaza mingea de break, Suarez Navarro isi face serviciul si conduce in premiera.

18:59 - Minge de break pentru Simona in startul setului secund!

18:55 - Simona castiga primul set cu 6-2 dupa un joc extraordinar!!!

18:54 - Doua mingi de set pentru Simona!

18:54 - Inceput bun pentru Simona, care are 30-15 si serviciul.

18:50 - Break Simona!!! Romanca are 5-2 si va servi pentru castigarea primului set!

18:49 - Simona obtine a patra minge de break in acest game.

18:48 - Simona rateaza si a treia sansa de break, suntem la deuce.

18:47 - Simona mai are doar o sansa de break, scorul este 30-40.

18:46 - Simona ramane cu doua sanse, scorul este 15-40.

18:46 - Simona are trei mingi de rebreak in acest game!

18:45 - Simona incepe bine acest game pe serviciul ibericei si are 30-0.

18:44 - Suarez Navarro face break dupa un game in care Simona a ratat trei mingi de 5-1. Scorul devine astfel 4-2 in favoarea romancei.

18:43 - Minge de break pentru Suarez Navarro, a doua din acest game.

18:42 - A treia minge de 5-1 pentru Simona.

18:41 - Simona are inca o sansa de a face 5-1.

18:40 - Simona salveaza mingea de break, serveste apoi impecabil si are o minge de 5-1.

18:39 - Minge de break pentru Suarez-Navarro.

18:35 - Suarez-Navarro isi face serviciul pentru prima data in acest meci, Simona are insa 4-1.

18:32 - Simona isi face serviciul si conduce cu 4-0, dupa un start fenomenal de meci!

18:32 - Simona are doua mingi de 4-0!

18:28 - Break Simona!!! Romanca se distanteaza la 3-0 dupa un game de infarct!

18:27 - A cincea minge de break pentru Simona in acest game.

18:27 - Suarez Navarro are sansa de a face 2-1, dar Simona revine fenomenal. Suntem din nou la deuce.

18:26 - Sportiva noastra iroseste si a patra minge de break din acest game, suntem la deuce.

18:25 - Simona rateaza a treia minge de break, dar obtine inca una, a patra in acest game!

18:22 - Simona obtine a treia minge de break din acest game, mai avem o sansa de 3-0.

18:21 - Simona rateaza prima minge de break, dar mai obtine inca una. Inca o sansa pentru 3-0.

18:19 - Simona reuseste sa obtina inca o minge de break!

18:18 - O prima reactie nervoasa din partea Simonei, care loveste cu racheta de suprafata de joc.

18:16 - Simona salveaza mingea de rebreak si conduce cu 2-0 dupa un game in care a reusit doi asi.

18:14 - Suarez Navarro are o minge de rebreak.

18:11 - Simona fructifica prima minge de break si are 1-0!

18:10 - Minge de break pentru Simona!

18:08 - A inceput meciul!

18:07 - Iberica va servi prima in aceasta partida.

18:03 - Cele doua jucatoare sunt la incalzire.

Info: Partida incepe la ora 18:00

Simona Halep ocupa locul 5 WTA, in timp ce iberica se afla pe pozitia a 12-a.

La casele de pariuri, Simona este considerata marea favorita, cu o cota de 1.36 pentru un succes.

Cele doua sportive s-au intalnit deja de zece ori, iar scorul este egal.

Ultima disputa directa, ce a avut loc in mai 2015, a fost castigata de Suarez Navarro.

Castigatoarea o va intalni in sferturile de finala pe invingatoarea dintre Serena Williams si Yaroslava Shvedova.

Confruntarea e televizata de Eurosport.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Simona Halep Carla Suarez Navarro, #Simona Halep Carla Suarez Navarro LIVE, #Simona Halep Carla Suarez Navarro direct, #televizare Simona Halep Carla Suarez Navarro, #Simona Halep US Open Live, #Simona Halep meci US Open , #meciuri