Intalnirea Simonei Halep din sferturile la Rogers Cup a fost amanata: Iata cand a fost reprogramata

Sambata, 12 August 2017, ora 05:25
46222 citiri

Intalnirea dintre Simona Halep si Caroline Garcia, din sferturile de finala ale turneului de la Toronto, a fost amanata.

Programata initial sa se dispute sambata dimineata, cu incepere de la ora 04:00 - ora Romaniei, partida a fost amanata din cauza vremii nefavorabile.

Jocul a fost reprogramat pentru sambata, la ora 18:00 - ora Romaniei, pe terenul numarul doi.

Tot sambata de la ora 18:00 se va relua si intalnirea dintre Elina Svitolina si Garbine Muguruza, intrerupta dupa terminarea primului set, la scorul de 4-6.

Doar doua dintre cele patru sferturi de finala s-au terminat vineri:

Caroline Wozniacki - Karolina Pliskova 7-5, 6-7, 6-4

Sloane Stephens - Lucie Safarova 6-2, 1-6, 7-5

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, desfasurarea evenimentelor de vineri de la Rogers Cup:

ora 05:21 - Din cauza ploii, partida Simonei Halep a fost amanata.

ora 05:00 - Avem parte de un nou anunt: "Niciun meci mai devreme de ora 05:25".

ora 05:00 - Organizatorii incearca sa usuce terenurilor, insa planurile le sunt date peste cap de ploaie. Exista posibilitatea ca meciurile sa fie amanate, dar inca n-avem un anunt oficial in acest sens.

ora 04:38 - Un nou anunt oficial al organizatorilor: "Niciun meci nu va incepe mai devreme de ora 22 (ora 05:00 - ora Romaniei) ".

ora 04:23 - Partida Simonei a fost mutata pe terenul numarul II si va incepe in aproximativ 20 de minute.

INFO: In primele doua sferturi de finala am avut urmatoarele rezultate:

ora 04:00 - Ploaia a decalat programul la Toronto. Jocul Simonei va incepe dupa terminarea intalnirii dintre Elina Svitolina si Garbine Muguruza, aflata la inceputul setului doi, insa momentan intrerupta din cauza ploii.

INFO: Simona Halep ocupa locul 2 in ierahia WTA, in timp ce adversara ei se afla pe pozitia a 21-a.

INFO: Cele doua s-au mai intalnit o singura data, anul trecut, la turneul de la Sydney, cand Simona s-a impus in trei seturi.

INFO: La TV, intalnirea poate fi vizionata in direct pe postul Digi Sport 2.

optimi: 6-4, 6-2 cu CiCi Bellis.

Rogers Cup 2017 e dotat cu premii in valoare totala de 2,7 milioane de dolari si se desfasoara pe toata durata acestei saptamani.

Anul trecut, Simona Halep s-a impus la Rogers Cup, dupa o finala castigata cu Madison Keys.

Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...
Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
#LIVE meci Simona Halep, #Simona Halep sferturi Toronto, #Simona Halep Caroline Garcia , #meciuri