Reactia Simonei Halep dupa victoria de la Cincinnati - ce problema a avut

Joi, 18 August 2016, ora 21:14

Simona Halep a acuzat caldura mare de la Cincinnati, la capatul partidei pe care a castigat-o joi seara, in optimi, contra australiencei Daria Gavrilova.

"E foarte cald, dupa primul set soarele m-a lovit puternic si nu am avut multa energie. Stiam ca trebuie sa fiu agresiva, ca nu trebuie sa o las sa vina spre mine, pentru ca poate lovi foarte bine cu forehandu-ul.

Serviciul a functionat destul de bine, mai am ceva de lucrat la retur.

E foarte placut sa joc aici la Cincinnati, pentru ca am parte de sprijin. Va multumesc si va astept si maine", a spus Halep, imediat dupa meci.

Halep s-a calificat superb in sferturile de finala ale turneului WTA de la Cincinnati, SUA, dupa ce a invins-o fara probleme pe australianca Daria Gavrilova, scor 6-1, 6-2.

In sferturile de finala, jucatoarea noastra va avea o misiune mai grea si o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Agnieszka Radwanska si Johanna Konta, locurile 5, respectiv 13 mondial. Partida va avea loc vineri, in direct pe Ziare.com.