Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Simona Halep avanseaza la Bucuresti dupa o victorie in trei seturi

Marti, 12 Iulie 2016, ora 22:01
24889 citiri

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Bucuresti dupa ce a invins-o pe Barbora Krejcikova (locul 200 WTA), scor 3-6, 6-1, 6-1.

Jucatoarea noastra a inceput dificil meciul, acuzand trecerea brusca de la jocurile pe iarba la zgura.

Simona a pierdut clar primul set, dar si-a revenit foarte rapid si nu a mai avut probleme pana la final.

Simona a luat urmatoarele doua seturi fara nicio emotie si a ajuns in optimile de finala.

In faza urmatoare, Simona se va duela cu Isabella Shinikova, locul 156 WTA.

Confruntarea este programata joi, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata.

In optimile de finala au mai ajuns Monica Niculescu si Patricia Tig.

HALEP - KREJCIKOVA 3-6, 6-1, 6-1

22:01 - Simona incheie cu un break si avanseaza in concurs!

21:58 - Un nou serviciu facil pentru Simona, care e tot mai aproape de victorie.

21:54 - Simona mai face un break si se duce la 4-1.

21:51 - Simona isi face serviciul si are 3-1.

21:46 - Simona face break si are 2-1.

21:42 - Krejcikova face rebreak si egaleaza la unu.

21:37 - Simona incepe setul decisiv cu un break la zero!

21:26 - Simona incheie setul secund cu un game alb si trimite meciul in decisiv!

21:24 - Simona mai face un break si are 5-1! Serveste pentru a trimite meciul in decisiv.

21:19 - Game alb pentru Simona, care conduce cu 4-1!

21:17 - Simona face inca un break si are 3-1!

21:14 - Rebreak pentru Krejcikova!

21:10 - Simona face break si are 2-0.

21:06 -Simona isi face serviciul in startul setului secund.

21:03 - Simona rateaza o minge de set si cedeaza cu 3-6!

20:54 - Simona isi face serviciul, iar acum are nevoie de break.

20:51 - Krejcikova isi face serviciul, iar Simona are nevoie de game pentru a ramane in set.

20:47 - Simona salveaza doua mingi de break si scorul devine 2-4.

20:41 - Simona rateaza sansa de a face break, iar Krejcikova se duce la 4-1.

20:36 - Simona salveaza doua mingi de 0-4 si isi face serviciul pentru prima data in acest meci.

20:30 - Game foarte echilibrat, dar Krejcikova se duce la 3-0.

20:25 - Krejcikova profita de prima sansa de break si are 2-0!

20:22 - Cehoaica isi face cu greu serviciul si incepe cu dreptul.

20:19 - A inceput meciul!

20:13 - Krejcikova va servi prima.

19:55 - Partida va incepe in cateva momente.

Info:

Simona ocupa locul 5 in clasamentul WTA, in timp ce Krejcikova este pe locul 200.

Aceasta este prima intalnire dintre cele doua sportive.

Castigatoarea o va intalni in optimi pe invingatoarea dintre Kateryna Kozlova si Isabella Shinikova.

Meciul e televizat de Digi Sport.

BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Simona Halep Bucuresti, #Simona Halep Bucuresti Live, #Simona Halep Bucuresti direct , #meciuri