Simona Halep, eliminata de la Miami de Radwanska dupa un meci pe care l-a avut in mana

Sambata, 24 Martie 2018, ora 21:25
59256 citiri

Simona Halep a fost eliminata in turul trei de la Miami de poloneza Agnieszka Radwanska, ocupanta locului 32 WTA.

Sportiva noastra a pierdut cu 6-3, 2-6, 3-6 la capatul unui meci pe care l-a avut in mana, dar apoi s-a prabusit inexplicabil.

Simona a inceput foarte bine jocul, s-a instalat la timona, a atacat si a fost jucatoarea care a cautat sa inchieie punctele.

Primul set l-a castigat cu 6-3, la capatul unui joc foarte solid, in care a reusit sa-i puna mari probleme Agnieszkai Radwanska.

Din startul setului secund s-a intamplat ceva brusc. Simona a parut deranjata inca de la primele puncte, a inceput sa se grabeasca, sa trimita din fileu sau in afara terenului si a devenit tot mai nervoasa.

Pe fondul greselilor nefortate comise de Simona, Radwanska a castigat lejer setul cu 6-2 si a trimis meciul in decisiv.

Simona a inceput bine setul decisiv, a fost in avantaj, dar apoi a picat iar si i-a permis polonezei sa obtina victoria si calificarea.

Sportiva noastra se va intoarce acum in tara, tot din postura de lider mondial, si va lua o vacanta de cateva saptamani.

SIMONA HALEP - AGNIESZKA RADWANSKA 6-3, 2-6, 3-6

21:26 - Final de meci! Simona Halep este eliminata in turul trei!

21:25 - Minge de meci pentru Radwanska dupa un punct incheiat de Simona in fileu!

21:21 - Radwanska face break si va servi pentru castigarea meciului!

21:17 - Radwanska isi face serviciul si are 4-3! Urmeaza un game foarte important!

21:13 - Simona salveaza o minge de break, e foarte agresiva si egaleaza la trei!

21:07 - Radwanska isi face cu greu serviciul si are 3-2.

21:01 - Radwanska face rebreak si egaleaza la doi.

20:56 - Game fara emotii pentru Radwanska, scorul este 2-1.

20:53 - Simona isi face serviciul cu noroc la ultimul punct si are 2-0!

20:49 - Simona incepe setul decisiv cu un break la zero!

20:44 - Radwanska ia setul secund cu 6-2, dupa o evolutie foarte slaba a Simonei!

20:40 - Radwanska isi face serviciul si are 5-2!

20:36 - Simona castiga inca un game si este 4-2.

21:32 - Simona isi da de doua ori cu racheta in cap si da semne de revenire. Break pentru romanca, dar scorul este 4-1 pentru poloneza.

21:29 - Radwanska mai face un break si are 4-0! Simona comite greseli incredibile si-i ofera pe tava punctele polonezei! Parca se grabeste undeva!

21:24 - Game lejer pentru poloneza, 3-0, iar Simona ofera cadou aproape toate punctele! A castigat un singur punct in acest set.

20:21 - Radwanska face break, are 2-0, iar Simona e tot mai nervoasa!

20:18 - Radwanska incepe setul secund cu un game la zero pe propriul serviciu.

20:14 - Simona castiga primul set cu 6-3!

20:13 - Simona rateaza prima minge de set, dar mai are inca una!

20:13 - Doua mingi de set pentru Simona!

20:11 - Simona face break, are 5-3, iar acum serveste pentru a castiga primul set!

20:10 - Minge de break pentru Simona!

20:05 - Radwanska face rebreak si scorul este 4-3.

20:04 - Radwanska are doua mingi de rebreak.

20:02 - Game fara emotii pentru Radwanska, scorul este 4-2.

19:58 - Simona iese dintr-un moment dificil cu o lovitura in lung de linie de senzatie si conduce cu 4-1!

19:55 - Simona face break si se distanteaza la 3-1!

19:55 - Minge de break pentru Simona!

19:50 - Rebreak facut de Radwanska, scorul este 2-1 pentru Simona.

19:50 - Game cu multe greseli pentru Simona, iar Radwanska are doua sanse de rebreak.

19:48 - Simona incheie magistral game-ul si face break! 2-0 pentru sportiva noastra, care joaca foarte curajos si e la timona jocului!

19:47 - Doua mingi de break pentru Simona!

19:44 - Inceput usor ezitant de game pentru Simona, dar sportiva noastra revine, o plimba frumos pe Radwanska si are 1-0!

19:41 - A inceput meciul!

19:38 - Arbitrul le anunta pe jucatoare ca mai au la dispozitie inca 3 minute sa se incalzeasca.

19:35 - Meciul va incepe cu Simona la serviciu!

19:33 - Simona patrunde pe teren pe acorduri de fanfara! Fanii sunt in extaz!

19:33 - Cele doua jucatoare sunt pe tunel si asteapta sa intre pe teren.

19:31 - Avem imagini de pe terenul central! Deocamdata, Simona si Aga sunt la vestiare.

19:26 - S-a terminat meciul dintre Zverev si Medvedev, in cateva minute va incepe si confruntarea Simonei!

Simona ocupa primul loc WTA, in timp ce Radwanska, fosta jucatoare de top 5, a ajuns pe locul 32.

Scorul intalnirilor directe este 5-5. Ultimul meci a avut loc tocmai in 2016, la Cincinnati, cand Simona s-a impus.

Radwanska se descurca foarte prost cand intalneste jucatoarele de pe primul loc WTA, avand o singura victorie in 18 partide.

La casele de pariuri, Simona are cota 1.28 pentru a obtine o victorie.

Invingatoarea se va duela in optimile de finala cu castigatoarea dintre Anastasija Sevastova si Victoria Azarenka.

Confruntarea este televizata de Digi Sport.

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...
#Simona Halep Agnieszka Radwanska, #SImona Halep Agnieszka Radwanska live, #SImona Halep Agnieszka Radwanska direct, #televizare SImona Halep Agnieszka Radwanska, #Simona Halep Agnieszka Radwanska Miami, #Simona Halep Miami Live , #meciuri