Simona Halep se califica in sferturi la Bucuresti dupa un meci spectaculos

Joi, 10 Iulie 2014, ora 20:22
15846 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Bucuresti dupa ce a invins-o pe Alexandra Krunici (Serbia, locul 155 WTA), scor 6-2, 6-4.

In primul set, Krunici s-a putut tine dupa Halep doar in primele patru game-uri, cand a artat un tenis foarte bun, peste asteptari.

Simona a reusit un break in game-ul al cincilea si apoi a defilat pentru castigarea primului set cu 6-2.

Setul secund a avut o desfasurare mult mai spectaculoasa. Cele doua jucatoare au reusit sapte break-uri consecutive (patru Halep, trei Krunici) si au incantat spectatorii prezenti la Arenele BNR.

In cele din urma, Halep a luat setul secund cu 6-4 si s-a calificat in sferturile de finala.

Simona Halep o va intalni in sferturile de finala pe Laura Arruabarrena din Spania, ocupanta locului 120 WTA.

Meciul se va disputa vineri, la o ora ce va fi stabilita ulterior, si va fi transmis in direct de Ziare.com.

In semifinalele competitiei, Simona Halep s-ar putea intalni cu Monica Niculescu.

HALEP - KRUNICI 6-2, 6-4

Setul 2

20:24 - Halep castiga game-ul, setul si meciul si se califica in sferturile de finala!

20:20 - Halep face inca un break si serveste pentru castigarea meciului!

20:17 - Incredibil, un nou break! Halep salveaza trei mingi de break, dar nu mai are ce face la a patra, iar Krunici egaleaza la patru!

20:10 - Inca un break! Halep il face si conduce cu 4-3!

20:07 - Krunici face inca un break si egaleaza la trei!

20:03 - Halep revine fantastic si reuseste inca un break!

19:59 - Krunici face rebreak si egaleaza la doi.

19:55 - Halep face break si conduce cu 2-1.

19:51 - Krunici are sansa de a face break, dar Halep revine si egaleaza la unu.

19:46 - Krunici castiga primul game din setul secund.

19:44 - Setul doi incepe cu Krunici la serviciu.

Setul 1

19:42 - Simona Halep castiga primul set fara probleme cu 6-2!

19:38 - Halep face un nou break si serveste pentru castigarea setului.

19:33 - Simona se distanteaza la doua gameuri, conduce cu 4-2.

19:29 - Halep face break si conduce in premiera in acest meci!

19:25 - Halep face cel mai bun game al ei din acest meci si egaleaza la doi.

19:22 - Krunici ia din nou fara emotii propriul serviciu si face 2-1. Jucatoare din Serbia joaca neasteptat de bine.

19:19 - Halep isi castiga cu ceva emotii serviciul si egaleaza la unu.

19:15 - Krunici face un game alb si conduce cu 1-0!

19:13 - A inceput meciul cu Krunici la serviciu!

19:05 - Cele doua jucatoare intra pe teren!

18:59 - Ploaia s-a oprit, acum trebuie sa se usuce terenul.

Info: La Bucuresti ploua, meciul se amana temporar. Ramaneti cu noi pentru detalii de la Arenele BNR.

Alexandra Krunici (21 ani, Serbia) ocupa locul 155 in clasamentul WTA.

Daca va ajunge in sferturile de finala, Simona Halep o va intalni pe Laura Arruabarrena din Spania, ocupanta locului 120 WTA.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Simona Halep Live Bucuresti, #Simona Halep Bucuresti, #Simona Halep turneu Bucuresti , #meciuri