Simona Halep se califica fara emotii in sferturile de finala la Shenzhen

Miercuri, 07 Ianuarie 2015, ora 09:37
41828 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Shenzhen dupa ce a invins-o pe rusoaica Natalia Vikhlyantseva, scor 6-2, 6-2.

Diferenta de valoare si de experienta a fost evidenta pe terenul central de la Shenzhen, unde reprezentanta noastra a avut o misiune extrem de facila.

In primul set, Halep a condus cu 4-0, iar pustoaica in varsta de 17 ani a castigat doar un singur game.

Setul secund a avut o desfasurare mai spectaculoasa, cele doua jucatoare reusind trei break-uri rapide: doua pentru Simona si unul pentru Natalia.

In cele din urma, valoarea Simonei si-a spus cuvantul, iar romanca a castigat si acest set cu scorul 6-2.

Simona Halep este considerata principala favorita a turneului de la Shenzhen, dotat cu premii in valoare de 500 de mii de euro.

Saptamana urmatoare, Simona Halep va evolua in turneul de la Sydney.

HALEP - VIKHLYANTSEVA 6-2, 6-2

09:36 - Simona ia setul secund cu 6-2 si se califica in sferturile de finala!

09:32 - Halep face inca un break si serveste pentru castigarea meciului.

09:28 - Simona isi castiga serviciul si conduce cu 4-2.

09:26 - Halep isi revine si face un nou break, avand 3-2.

09:22 - Rusoaica face rebreak si egaleaza la doi.

09:18 - Simona Halep face break si conduce cu 2-1.

09:15 - Halep castiga foarte rapid pe propriul serviciu si egaleaza la unu.

09:13 - Halep rateaza doua sanse de break, iar rusoaica ia primul game din setul secund.

09:04 - Halep isi ia serviciul fara probleme si castiga setul cu 6-2.

09:01 - Rusoaica isi face serviciul cu emotii, iar Simona va servi pentru castigarea setului.

08:58 - Simona isi ia serviciul fara emotii si conduce cu 5-1.

08:54 - Rusoaica obtine primul game din acest meci pe propriul serviciu.

08:52 - Halep se impune pe propriul serviciu si are 4-0.

08:48 - Simona Halep face inca un break si conduce cu 3-0.

08:44 - Simona este condusa cu 40-0, salveaza patru mingi de break si conduce cu 2-0.

08:38 - Simona incepe perfect meciul, cu un break, si conduce cu 1-0.

08:35 - A inceput meciul!

08:30 - Meciul va incepe cu rusoaica la serviciu.

08:14 - Meciul Verei Zvonareva s-a incheiat. Simona Halep va intra pe teren din clipa in clipa.

07:39 - Startul meciului a fost amanat cu cateva minute.

Meciul incepe dupa ora 7:30 si nu este televizat in Romania.

Natalia Vikhlyantseva are 17 ani si ocupa locul 588 in clasamentul WTA.

Aceasta este prima intalnire dintre cele doua sportive.

In sferturile de finala, Simona Halep va da peste castigatoarea partidei dintre Aleksandra Krunici si Ana Schmiedlova.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Simona Halep Natalia Vikhlyantseva, #Simona Halep Natalia Vikhlyantseva live, #Simona Halep Natalia Vikhlyantseva direct, #Simona Halep Natalia Vikhlyantseva Shenzhen , #meciuri