Mare surpriza la turneul de la Stuttgart - iata cine va fi prima adversara a Simonei Halep

Marti, 19 Aprilie 2016, ora 18:30
13071 citiri

Simona Halep si-a aflat prima adversara de la turneul WTA de la Stuttgart, Germania, dupa incheierea uneia dintre partidele din primul tur.

Jucatoarea noastra, care este calificata direct in turul al doilea, fiind cap de serie numarul 4, o va intalni in aceasta faza a competitiei pe nemtoaica Laura Siegemund, care a produs o mare surpriza, invingand-o pe rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova.

Siegemund, locul 71 WTA, a invins-o in doua seturi, 6-0, 7-5, pe rusoaica de pe locul 27 WTA, fost numar 13 si fosta sfertfinalista la Roland Garros si US Open, in 2011.

Partida a durat o ora si 24 de minute.

Meciul dintre Halep si Siegemund va avea loc joi.

Siegemund - Pavlyuchenkova 6-0, 7-5

18:30 - Game, set si meci pentru Siegemund, care produce astfel o mare surpriza!

18:26 - Revine superb nemtoaica si este la doar un game de califiarea in turul urmator, 6-5! Urmeaza la serviciu.

18:17 - Dupa ce adversara sa a avut si 4-1 si 5-2, Siegemund s-a apropiat la 4-5.

17:46 - Isi revine rusoaica si are deja 3-0 in setul al doilea.

17:30 - Laura Siegemund joaca incredibil si isi adjudeca primul set la zero, dupa mai putin de 25 de minute de joc!

17:21 - Inceput excelent pentru nemtoaica mult mai slab clasata, care are 4-0 dupa doar un sfert de ora de joc!

17:06 - A inceput partida!

17:03 - Cele doua jucatoare au intrat pe teren.

WTA Stuttgart: Inca o adversara din Romania pentru Caroline Garcia - cu cine va juca Halep

Calcule in clasamentul WTA: Cate locuri poate cobori Simona Halep la Stuttgart

Programul Simonei Halep de la Stuttgart: Meciuri tari si o posibila revansa contra lui Kerber

INFO: Siegemund se afla pe locul 71 WTA si a venit din calificari. Jucatoarea de 28 de ani trece prin cea mai buna perioada a carierei.

Iohannis merge la Bruxelles. Subiectele fierbinți aflate pe agenda reuniunii liderilor europeni
Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri şi joi, 17-18 aprilie, la reuniunea extraordinară a Consiliului European care va avea loc la Bruxelles. Şeful statului va participa, de...
Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
#Simona Halep turul doi Stuttgart, #Halep adversara Stuttgart, #meci adversara Halep Stuttgart , #meciuri