Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Simona Halep la Wuhan: Si-a aflat adversara din sferturile de finala

Miercuri, 30 Septembrie 2015, ora 09:48
3404 citiri

Simona Halep si-a aflat posibila adversara din sferturile de finala ale turneului WTA de la Wuhan, China.

Astfel, daca va trece in optimi de tenismena Johanna Konta, din Marea Britanie, jucatoarea aflata pe locul 2 WTA va evolua impotriva americancei Venus Williams, locul 24 WTA.

Fostul numar 1 mondial, castigator al 7 turnee de Grand Slam, a invins-o miercuri dimineata pe spaniola Carla Suarez Navarro, locul 10 WTA, scor 6-3, 6-4. Partida a durat o ora si 29 de minute.

Simona Halep joaca, tot miercuri, impotriva Johannei Konta, locul 66 WTA, al doilea sau meci de la turneul chinez. Partida va incepe dupa ora 13:30 si va fi transmisa in direct de Ziare.com.

Simona Halep, la Wuhan: Ora de start a meciului din optimile de finala

Simona Halep, victorie in stil de mare campioana la Wuhan (Video)

In turul anterior, romanca a trecut usor de rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova, locul 32 WTA, scor 6-2, 6-1.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#adversara Simona Halep Wuhan, #Simona Halep Venus Williams Wuhan, #Halep Williams sferturi Wuhan , #meciuri