Simona Halep o invinge fara probleme pe Venus Williams si merge in sferturi la Rogers Cup

Vineri, 10 August 2018, ora 05:04
33035 citiri

Simona Halep s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale turneului de la Montreal (Rogers Cup).

Sportiva noastra a invins-o pe americanca Venus Williams (14 WTA), scor 6-2, 6-2.

Simona a avut o prestatie solida si nu i-a dat nicio sansa fostei lidere mondiale.

Venus a acuzat probleme medicale in aceasta partida, a avut un bandaj masiv peste genunchiul piciorului drept, in timp ce Simona si-a facut jocul sau obisnuit.

Serviciul a fost la inaltime pentru Simona in aceasta partida, iar cu returul excelent cu care ne-a obisnuit a gasit unghiuri excelente ce i-au oferit un avantaj confortabil inca de la inceput.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu Caroline Garcia (6 WTA), care a invins-o pe Maria Sharapova in optimi.

Partida din sferturile de finala va avea loc sambata dimineata, de la ora 01:30 (ora Romaniei), in direct pe Ziare.com.

SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS 6-2, 6-2

05:04 - Simona castiga acest meci cu 6-2, 6-2 si se califica in sferturile de finala!

04:59 - Simona mai face un break si va servi pentru castigarea meciului!

04:57 - Game fara emotii pentru Simona si scorul este 4-2.

04:53 - Venus isi face serviciul si scorul este 3-2 pentru Simona.

04:51 - Venus face si ea un break si opreste seria buna a Simonei.

04:47 - Simona mai face un break si are 3-0!

04:43 - Simona isi face serviciul cu ceva emotii si conduce cu 2-0.

04:39 - Simona incepe setul secund cu un break!

04:33 - Venus ia o pauza de toaleta dupa ce a pierdut primul set.

04:32 - Simona fructifica a cincea minge de set si se impune cu 6-2 in primul act!

04:25 - Venus intrerupe seria Simonei, dar romanca va servi acum pentru a castiga primul set.

04:22 - Simona isi face serviciul si are 5-1!

04:18 - Simona face break si conduce cu 4-1!

04:15 - Simona isi face serviciul si are 3-1.

04:14 - Venus aluneca si este la un pas de o accidentare urata. Americanca va continua insa meciul.

04:13 - S-a reluat meciul!

04:10 - Organizatorii au inceput sa usuce terenul, meciul s-ar putea relua.

04:02 - A inceput ploaia, jocul e oprit momentan.

04:00 - Venus isi face cu greu serviciul si scorul este 2-1 pentru Simona.

03:56 - Simona incepe excelent si se distanteaza la 2-0.

03:54 - Simona incepe partida cu un break!

03:52 - A inceput meciul!

03:48 - Meciul va incepe cu Venus la serviciu.

Simona ocupa locul 1 WTA, in timp ce Venus Williams este pe 14.

Scorul intalnirilor directe este 3-1 in favoarea lui Venus Williams, dar Simona s-a impus ultima data, in 2015, la Roma.

La casele de pariuri, Simona este creditata cu prima sansa.

Meciul este televizat de Digi Sport 2.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Simona Halep Venus Williams, #Simona Halep Venus Williams LIVE, #Simona Halep Venus Williams direct, #televizare Simona Halep Venus Williams , #meciuri