Simona Halep o invinge fara probleme pe Venus Williams si merge in sferturi la Rogers Cup

Vineri, 10 August 2018, ora 05:04
33035 citiri

Simona Halep s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale turneului de la Montreal (Rogers Cup).

Sportiva noastra a invins-o pe americanca Venus Williams (14 WTA), scor 6-2, 6-2.

Simona a avut o prestatie solida si nu i-a dat nicio sansa fostei lidere mondiale.

Venus a acuzat probleme medicale in aceasta partida, a avut un bandaj masiv peste genunchiul piciorului drept, in timp ce Simona si-a facut jocul sau obisnuit.

Serviciul a fost la inaltime pentru Simona in aceasta partida, iar cu returul excelent cu care ne-a obisnuit a gasit unghiuri excelente ce i-au oferit un avantaj confortabil inca de la inceput.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu Caroline Garcia (6 WTA), care a invins-o pe Maria Sharapova in optimi.

Partida din sferturile de finala va avea loc sambata dimineata, de la ora 01:30 (ora Romaniei), in direct pe Ziare.com.

SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS 6-2, 6-2

05:04 - Simona castiga acest meci cu 6-2, 6-2 si se califica in sferturile de finala!

04:59 - Simona mai face un break si va servi pentru castigarea meciului!

04:57 - Game fara emotii pentru Simona si scorul este 4-2.

04:53 - Venus isi face serviciul si scorul este 3-2 pentru Simona.

04:51 - Venus face si ea un break si opreste seria buna a Simonei.

04:47 - Simona mai face un break si are 3-0!

04:43 - Simona isi face serviciul cu ceva emotii si conduce cu 2-0.

04:39 - Simona incepe setul secund cu un break!

04:33 - Venus ia o pauza de toaleta dupa ce a pierdut primul set.

04:32 - Simona fructifica a cincea minge de set si se impune cu 6-2 in primul act!

04:25 - Venus intrerupe seria Simonei, dar romanca va servi acum pentru a castiga primul set.

04:22 - Simona isi face serviciul si are 5-1!

04:18 - Simona face break si conduce cu 4-1!

04:15 - Simona isi face serviciul si are 3-1.

04:14 - Venus aluneca si este la un pas de o accidentare urata. Americanca va continua insa meciul.

04:13 - S-a reluat meciul!

04:10 - Organizatorii au inceput sa usuce terenul, meciul s-ar putea relua.

04:02 - A inceput ploaia, jocul e oprit momentan.

04:00 - Venus isi face cu greu serviciul si scorul este 2-1 pentru Simona.

03:56 - Simona incepe excelent si se distanteaza la 2-0.

03:54 - Simona incepe partida cu un break!

03:52 - A inceput meciul!

03:48 - Meciul va incepe cu Venus la serviciu.

Simona ocupa locul 1 WTA, in timp ce Venus Williams este pe 14.

Scorul intalnirilor directe este 3-1 in favoarea lui Venus Williams, dar Simona s-a impus ultima data, in 2015, la Roma.

La casele de pariuri, Simona este creditata cu prima sansa.

Meciul este televizat de Digi Sport 2.

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...
#Simona Halep Venus Williams, #Simona Halep Venus Williams LIVE, #Simona Halep Venus Williams direct, #televizare Simona Halep Venus Williams , #meciuri