Svetlana Kuznetsova, catre Simona Halep: Te astept de 10 minute. Vei fi descalificata

Joi, 14 Ianuarie 2016, ora 14:10
25621 citiri

Simona Halep si adversara sa din semifinalele turneului WTA de la Sydney, rusoaica Svetlana Kuznetsova, nu au reusit sa ramana prea mult pe terenul de tenis, joi, fiind nevoite sa se retraga la vestiare inainte de incheierea primului set, din cauza ploii.

Cele doua tenismene nu au pierdut insa ocazia sa se amuze pe seama acestui eveniment, cea care a dat tonul fiind Kuznetsova, care s-a folosit de Instagram.

"Ploaie... Cand ne vei lasa sa jucam?", a scris pe Instagram Svetlana Kuznetsova.

"Nicio sansa, Svetlana", a raspuns Simona Halep, prin intermediul unui comentariu postat cu ajutorul contului sau de Instagram.

"Simona, te astept de 10 minute pe teren! Vei pierde partida (descalificata prin neprezentare - n.red.) ", a continuat Svetlana.

Simona Halep a raspuns postand emoticon care zambeste. "Glumesc", a scris Svetlana.

"Trebuie sa-mi termin inghetata si vin", a raspuns Simona, iar Svetlana a continuat si ea: "Asteapta pana imi termin lectia de cantat".

Meciul Simonei Halep din semifinalele de la Sydney, intrerupt de ploaie: Cand va fi reluat

Meciul Simonei Halep din semifinalele turneului WTA de Sydney, Australia, impotriva rusoaicei Svetlana Kuznetsova, locul 25 WTA, a fost intrerupt, joi, din cauza conditiilor meteorologice nefavoratile, la scorul de 5-4 pentru romanca.

Partida a inceput cu intarziere de patru ore si jumatate, tot in cauza ploii, fiind intrerupta apoi de doua ori. Dupa a doua intrerupere, jucatoarele au mers la vestiare si nu au mai revenit pe teren.

Meciul va fi reluat vineri dimineata, insa nu mai devreme de ora 04:00, ora Romaniei. Mai multe partide de la turneul de la Sydney au fost intrerupte si apoi suspendate, joi, din cauza vremii nefavorabile.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Svetlana Kuznetsova dialog Halep, #Kuznetsova Halep Instagram, #meci Kuznetsova Halep intrerupt, #meci ploaie Kuznetsova Halep , #meciuri