Carla Suarez Navarro, despre Simona Halep: Pentru mine, lucrurile sunt clare

Luni, 05 Iunie 2017, ora 19:10
29808 citiri

Carla Suarez Navarro a vorbit despre Simona Halep la finalul meciului dintre cele doua din optimile de la Roland Garros.

Jucatoarea iberica a laudat-o pe Simona Halep si a afirmat ca ii este clar ca romanca este favorita la castigarea Roland Garros.

"Sigur, mai sunt doua meciuri pana la finala, dar pentru mine lucrurile sunt clare. Simona este favorita sa castige Roland Garros. Simona a demonstrat in ultimii ani ca este una dintre favorite si daca va juca la fel va fi clar favorita. Joaca perfect!", a spus Carla Suarez Navarro intr-o conferinta de presa.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Roland Garros dupa o victorie superba.

Sportiva noastra a invins-o pe Carla Suarez Navarro (locul 23 WTA), scor 6-1, 6-1. A fost un meci perfect pentru Simona, care a facut inca un pas important spre marele sau vis: castigarea primului Grand Slam.

Simona a ajuns astfel in sferturile de finala la Roland Garros, pentru a doua oara in cariera. Ultima data s-a intamplat in 2014, cand a jucat si finala.

In sferturile de finala, Simona se va intalni cu ucraineanca Elina Svitolina, ocupanta locului 6 WTA.

Partida din sferturi va avea loc miercuri, la o ora ce nu a fost stabilita momentan.

C.S.

Simona Halep, interzis la Roland Garros? "Ar putea fi ignorată"
Clasamentul nu îi permite Simonei Halep să se înscrie la Roland Garros, așa că singura șansă a ei ar fi să primească un wild-card. Simona Halep se pregătește pentru turneul de la...
CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
#Simona Halep Roland Garros, #Simona Halep Carla Suarez Navarro , #Roland Garros