Simona Halep o spulbera pe Swiatek si se califica in sferturi la Roland Garros

Luni, 03 Iunie 2019, ora 19:12
49295 citiri

Simona Halep s-a calificat, luni, in sfeturile de finala de la Roland Garros dupa o victorie categorica impotriva polonezei Iga Swiatek.

Sportiva noastra s-a impus cu un incredibil 6-1, 6-0 in numai 45 de minute de joc!

Intalnirea de luni a fost, asa cum o arata si scorul, una fara istoric. Halep a intrat bine in meci, in timp ce mult mai tanara ei adversara a parut complet depasita de miza jocului si, probabil, de renumele adversarei.

Agresiva si stapana pe lovituri, Simona a pus presiune pe Swiatek, iar aceasta a cedat rapid, gresind mult si cedand aproape fara lupta.

Singurul moment de slabiciune al lui Halep a fost in finalul primului set, atunci cand, la 5-0, si-a pierdut serviciul pe fondul relaxarii.

Swiatek n-a reusit insa mai mult de un game in aceasta intalnire, nu a castigat niciodata pe propriul serviciu si paraseste Openul Frantei in optimi.

Mai departe, pe Halep o asteapta in sferturile de finala un meci cu invingatoarea duelului dintre Amanda Anisimova si Aliona Bolsova Zadoinov, surprinzatoarea spaniola nascuta in Chisinau.

Simona Halep - Iga Swiatek 6-1/ 6-0

19:12 - Break, set si meci, Simona Halep!

19:08 - Game si 5-0 pentru Simona! Swiatek va servi pentru a se agata de aceasta partida si a castiga macar o data pe propriul serviciu.

19:06 - Inca un break pentru Halep si se pare ca partida e jucata.

19:02 - Game Halep si romanca are din nou 3-0!

18:59 - Break din nou pentru Simona!

18:57 - Swiatek schimba pantofii sport si avem parte de o pauza scurta.

18:55 - Simona isi face serviciul in primul game din setul secund.

18:51 - Break si set, Simona Halep!

18:46 - Cumva surprinzator, dar poloneza face breakul.

18:41 - Break Simona si este deja 5-0!

18:38 - Game Halep si se pare ca sportiva noastra nu va avea probleme in acest prim set.

18:35 - Break Simona si romanca are 3-0!

18:33 - Simo concretizeaza breakul si se distanteaza.

18:29 - Debut perfect pentru Halep, cu break in primul game!

18:27 - Incepe meciul! Poloneza este prima la serviciu!

18:18 - Intra pe teren cele doua jucatoare, Swiatek fiind prima. Simona primeste aplauze pe un Chatrier destul de gol.

18:05 Thiem il invinge in trei seturi pe Monfils si elibereaza terenul pentru Halep! In cateva minute o vom vedea pe romanca pe "Chatrier".

Dilema preotului care vrea să candideze pentru primăria Sucevei. "Va trebui să aleagă între cariera politică și preoție"
Partidul Alianța pentru Unirea Românilor Suceava a ales un preot să candideze pentru funcția de primar al municipiului Suceava. Cătălin Axinte este preot slujitor la Biserica Sf. Mina din...
Kelemen Hunor, convins că pe listele UDMR au semnat și români: ”După 9 iunie vom avea 200 de primari”
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat joi, 18 aprilie, la Cluj-Napoca, după şedinţa Consiliului Permanent al Uniunii, că este convins că listele UDMR pentru alegerile locale au fost...
#Halep meci Roland Garros, #Halep rezultate Roland Garros, #Halep LIVE Roland Garros , #Roland Garros