Daily Mail, despre cum a fost Simona Halep pacalita de Maria Sharapova si arbitru!

Duminica, 08 Iunie 2014, ora 09:13
34877 citiri

Simona Halep a pierdut finala de la Roland Garros si din cauza trucurilor pe care rusoaica le-a facut pe toata durata intalnirii.

Cotidianul britanic Daily Mail o pune la zid pe Sharapova, dar si pe arbitru, pe care il acuza ca n-a sanctionat-o la timp, pentru a inceta cu tragerile de timp.

"Sharapova a trebuit sa-si foloseasca toata experienta si tactica dubioasa pentru a o invinge pe Simona Halep. Partida a fost frumoasa, dar prestatia arbitrului Kader Nouni i-a mai luat din stralucire. Acesta n-a reusit sa opreasca tragerile de timp ale rusoaicei, care au facut-o pe romanca sa-si ajusteze ritmul de joc", scrie Daily Mail.

"8 minute i-au trebuit Sharapovei ca sa-si schimbe rochia dupa ce-a pierdut setul secund. Doua ore si 24 de minute i-au trebuit lui Nouni pentru a-i acorda, in sfarsit, primul advertisment, pentru ca nu serveste mai repede", mai noteaza sursa citata.

Simona Halep a fost invinsa de Maria Sharapova in finala turneului de Grand Slam de la Roland Garros, scor 4-6, 7-6, 4-6.

Simona Halep a fost invinsa de Maria Sharapova in finala la Roland Garros, dupa o partida dramatica

Pentru prestatia avuta la Openul Frantei, tenismena noastra s-a ales cu un cec in valoare de 825.000 de euro si 1.300 de puncte in clasamentul WTA.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Daily Mail trageri timp Sharapova, #Simona Halep finala Roland Garros, #Simona Halep finala pierduta Maria Sharapova , #Roland Garros