Prima decizie luata de Simona Halep dupa calificarea in sferturile de finala de la Roland Garros

Luni, 05 Iunie 2017, ora 15:00
15583 citiri

Simona Halep a luat o decizie usor neasteptata dupa ce a obtinut calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros.

Dupa ce a invins-o pe Carla Suarez Navarro, Simona a hotarat ca imediat dupa meci sa-si mai programeze un antrenament.

"Am jucat bine, sunt multumita de mine, dar vreau sa alerg si din acest motiv ma mai antrenez putin", a spus Simona Halep dupa meci.

Partida cu Suarez Navarro a durat doar o ora, astfel ca Simona doreste sa fie pregatita pentru meciuri mai dificile.

In primele patru partide de la Roland Garros 2017, Simona s-a impus fara sa piarda vreun set de fiecare data.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Roland Garros dupa o victorie superba.

Sportiva noastra a invins-o pe Carla Suarez Navarro (locul 23 WTA), scor 6-1, 6-1. A fost un meci perfect pentru Simona, care a facut inca un pas important spre marele sau vis: castigarea primului Grand Slam.

Simona a ajuns astfel in sferturile de finala la Roland Garros, pentru a doua oara in cariera. Ultima data s-a intamplat in 2014, cand a jucat si finala.

In sferturile de finala, Simona se va intalni cu ucraineanca Elina Svitolina, ocupanta locului 6 WTA.

Partida din sferturi va avea loc marti sau miercuri, in functie de o decizie a organizatorilor. Nici ora nu a fost stabilita.

C.S.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
#Simona Halep Roland Garros, #Simona Halep Carla Suarez Navarro , #Roland Garros