Simona Halep dezvaluie ce a discutat cu Darren Cahill dupa victoria superba de la Roland Garros

Joi, 08 Iunie 2017, ora 08:10

Simona Halep a povestit ca a discutat cu antrenorul sau, Darren Cahill, la finalul meciului cu Elina Svitolina, din sferturile de finala de la Roland Garros.

Sportiva noastra a dezvaluit astfel care au fost mesajele pe care australianul i le-a transmis.

"Darren era fericit ca am luptat si ca nu am cedat. Mi-a spus ca am avut sistemul de luptatoare activat si ca a fost ridicat. Apoi mi-a zis sa iau doar partile pozitive din acest meci, sa nu ma gandesc la primul set", a spus Simona Halep intr-o conferinta de presa.

Simona Halep a ajuns in semifinalele Roland Garros 2017 dupa ce a invins-o pe Elina Svitolina (locul 6 WTA), cu 3-6, 7-6 (6), 6-0. Romanca a reusit o revenire incredibila, revenind dupa ce a fost condusa cu 5-1 in setul doi.

In semifinale, Simona o va intalni pe jucatoarea Karolina Pliskova, ocupanta locului 3 in clasamentul WTA.

Partida va avea loc joi, dupa ora 17:30, si va fi transmisa in direct de Ziare.com.

Scorul intalnirilor directe este 4-1 in favoarea Simonei Halep, insa aceasta va fi prima intalnire pe zgura.