Agnieskza Radwanska, despre confruntarea cu Simona Halep din sferturi la Rogers Cup

Vineri, 14 August 2015, ora 13:00
10175 citiri

Agnieszka Radwanska a vorbit despre partida pe care o va disputa vineri seara cu Simona Halep in sferturile de finala la Rogers Cup.

Jucatoarea poloneza e convinsa ca o asteapta o partida dificila si lauda jocul pe hard al tenismenei noastre.

"Halep e in forma si joaca bine pe suprafata dura. Va fi un joc dificil. Am vazut intalnirea cu Kerber, a fost o partida foarte buna", a declarat Radwanska dupa victoria cu Alize Cornet, din optimi.

Pana acum, Simona Halep si Agnieszka Radwanska s-au intalnit de 7 ori, scorul fiindu-i favorabil polonezei, 4-3:

2011, Australian Open: 6-1, 6-2 pentru Radwanska;

2012, Brussels: 7-5, 6-0 pentru Radwanska;

2013, Auckland: 6-3, 6-1 pentru Radwanska;

2013, Roma: 6-7, 6-1, 6-2 pentru Halep;

2014, Doha: 7-5, 6-2 pentru Halep;

2014, Indian Wells: 6-3, 6-4 pentru Radwanska;

2014, Turneul Campioanelor: 6-3, 6-2 pentru Halep.

Simona Halep si-a aflat adversara din sferturi la Rogers Cup: Ce jucatoare de top intalneste

Partida dintre Simona Halep si Agnieszka Radwanska va avea loc vineri seara, de la ora 20:00.

Simona Halep, in sferturi la Rogers Cup: Organizatorii au anuntat data si ora partidei

Intalnirea va putea fi urmarita in direct pe site-ul Ziare.com.

Rogers Cup 2015 are loc in perioada 10-16 august la Toronto.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Agnieszka Radwanska declaratii Halep, #Simona Halep sferturi Toronto, #Simona Halep Rogers Cup , #stiri Simona Halep