Ce spune Sloane Stephens inaintea meciului cu Simona Halep

Marti, 31 Martie 2015, ora 14:01
9606 citiri

Americanca Sloane Stephens, adversara Simonei Halep din sferturile de finala ale turneului de la Miami, a vorbit despre parcursul pe care il are la turneul dotat cu premii in valoare de 6,1 milioane de dolari.

Stephens, care a castigat cele doua meciuri pe hard cu Simona Halep, a afirmat insa ca se gandeste doar la viitor.

"Cu siguranta nu iau in calcul ceva ce s-a intamplat in trecut. Privesc inainte si voi intra pe teren cu gandul sa dau ce am mai bun", a declarat Sloane Stephens.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Miami dupa o revenire fantastica

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Miami dupa ce a invins-o pe italianca Flavia Pennetta, scor 6-3, 7-5. In setul secund, sportiva noastra a avut o revenire fantastica.

Jucatoarea noastra o va intalni in aceasta faza a competitiei pe americanca Sloane Stephens (45 WTA).

Pentru calificarea in sferturile de finala, Simona Halep si-a asigurat 215 puncte WTA si un cec in valoare de 112.270 de dolari.

C.S.

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...