Fanii tunisieni, complet lipsiti de fair-play in timpul meciului Simonei Halep de la Dubai

Miercuri, 19 Februarie 2020, ora 20:10
18797 citiri

Numerosii fani tunisieni prezenti la partida dintre Simona Halep si Ons Jabeur au avut multe momente in care au fost lipsiti de fair-play.

Acestia au refuzat sa aiba un comportament potrivit jocului de tenis si au facut galagie in timpul punctelor.

Incepand cu setul secund, dupa ce Simona si-a revenit, tunisienii din tribune au inceput sa strige in timpul punctelor "aut" pentru a o deruta pe sportiva noastra.

"Doamnelor si domnilor, va rog inca o data sa nu mai anuntati deciziile din tribune in timpul punctelor", a anuntat arbitrul de scaun la microfon.

De altfel, si Simona Halep s-a aratat mirata de comportamentul tunisienilor.

"M-am simtit ca la un meci de fotbal", a remarcat Simona Halep la finalul confruntarii.

Au fost si multi romani la meciul Simonei, dar acestia au avut un comportament superb si au incurajat-o in permanenta pe favorita lor.

Amintim ca Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Dubai dupa o victorie superba reusita in meciul cu Ons Jabeur (45 WTA).

Sportiva noastra s-a impus in trei seturi, scor 1-6, 6-2, 7-6 (7), avand o revenire fantastica.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu bielorusa Aryna Sabalenka, aflata pe locul 13 in clasamentul WTA.

Partida va avea loc joi, dupa ora 18:30, si va fi transmisa in direct pe Ziare.com.

Scorul intalnirilor precedente este 2-1 in favoarea Simonei, dar bielorusa a castigat ultima disputa, anul acesta la Adelaide.