Meciul Simonei Halep de la Eastbourne a fost amanat

Miercuri, 28 Iunie 2017, ora 20:37
40823 citiri

Partida dintre Simona Halep si Tsvetana Pironkova, din optimile de finala ale turneului de la Eastbourne, a fost amanata miercuri, din cauza ploii.

Intalnirea a fost intrerupta la scorul de 7-6, 2-1 in favoarea bulgaroaicei si se va relua joi, la o ora ce urmeaza a fi anuntata de organizatori.

"Din nefericire, din cauza conditiile nefavorabile, nu se va mai juca niciun meci azi", se arata in comunicatul organizatorilor turneului de la Eastbourne.

Uitandu-ne peste scor am putea spune ca decizia ii e favorabila Simonei, care a pierdut primul set dupa ce a irosit nu mai putin de 7 mingi de set, iar in setul II, Pironkova are un break in fata.

E pentru a doua zi la rand ca jocul Simonei e intrerupt si amanat. Marti, partida cu Ying-Ying Duan a fost oprita in primul set si s-a reluat miercuri dupa-amiaza.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, desfasurarea partidei pe care Simona Halep o disputa in optimile de finala ale turneului de la Eastbourne.

Simona Halep - Tsvetana Pironkova 6-7 (6), 1-2

20:35 - Ploaia a revenit, chiar mai puternic, iar organizatorii au hotarat sa amane toate meciurile de azi.

20:30 - Conform ultimelor informatii de la Eastborne, nu mai ploua, iar organizatorii asteapta ca terenurile sa se usuce putin inainte de a relua jocurile.

19:54 - Ploua puternic in aceste momente la Eastbourne, iar prelatele au fost trase din nou peste teren. In aceste conditii exista chiar riscul ca partida dintre cele doua sa fie amanata pentru joi dupa-amiaza.

19:45 - Ploaia s-a oprit, prelatele au fost luate pe teren, iar jocul urmeaza sa reia in maxim 15 minute.

19:00 - Din pacate, meciul a fost intreupt, chiar daca nu ploua asa puternic la Eastbourne. Vom reveni de indata ce jocul se va relua.

18:53 - A inceput ploaia la Eastbourne si jocul e intrerupt momentan.

18:48 - Un nou break reusit de Pironkova.

18:45 - Rebreak al Simonei.

18:40 - Setul II incepe cu un break al bulgaroaicei.

INFO: Nu mai putin de 7 mingi de set a irosit Simona in primul set.

18:35 - Pironkova se impune cu 8-6 in tie break. La 6-5, Simona a crezut ca a castigat setul, dar arbitrul a decis rejucarea punctului.

- 6-5 pentru Simona dupa 11 mingi jucate.

- 5-4 pentru Simona dupa 9 mingi jucate.

- 4-3 pentru Simona dupa 7 mingi jucate.

- 2-2 scorul in tie-break dupa 4 mingi jucate.

18:28 - Game la 0 al Simonei si vom avea tie-break in acest prim set.

18:26 - Game Pironkova, iar bulgaroaica trece in avantaj.

18:23 - Simona se desprinde rapid la 40-0, cu trei mingi de set, dar Pironkova revine fantastic si fata breakul. 5-5 cand nimeni nu se mai astepta.

18:17 - Game Pironkova, dar Simona va servi pentru castigarea primului set.

18:13 - Simona isi face fara probleme serviciul si e la doar un game distanta de castigarea primului set.

18:09 - Bulgaroaica reuseste si ea un game alb.

18:07 - Inca un game la 0 pentru Simona, al 3-lea din doar 6 game-uri jucate.

18:04 - Pironkova isi face si ea serviciul si scorul devine 3-2 in favoarea reprezentantei noastre.

18:02 - Un nou game la 0 reusit de Simona, care are un inceput de meci excelent.

17:59 - Break la 0 realizat de reprezentanta noastra.

17:57 - Simona egaleaza la 1.

17:55 - Pironkova isi face serviciul si castiga primul game al meciului.

ora 17:53 - A inceput partida.

ora 17:47 - Cele doua jucatoare sunt la incalzire.

ora 17:38 - Partidele programate inainte s-au incheiat mai devreme decat se preconiza, astfel ca intalnirea Simonei va incepe in aproximativ 20 de minute.

INFO: Simona Halep ocupa locul 2 in ierarhia WTA, in timp ce adversara ei din Bulgaria se afla pe pozitia 149.

INFO: Tot miercuri, Simona a invins-o in turul II pe chinezoaica Ying-Ying Duan, in timp ce Tsvetana Pironkova a trecut de Monica Niculescu.

INFO: Simona si Tsvetana s-au mai intalnit o singura data pana acum, in 2015, la Dubai, cand reprezentanta noastra s-a impus cu un categoric 6-4, 6-3.

INFO: Partida se disputa pe terenul numarul 4 al complexului de la Eastbourne si poate fi vizionata in direct la TV pe postul Digi Sport 2.

Turneul de la Eastbourne, dotat cu premii in valoare totala de 819.000 de dolari, se desfasoara in perioada 25 iunie - 1 iulie.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Simona Halep meci amanat, #LIVE Simona Halep Pironkova, #LIVE meci Simona Halep, #Simona Halep turneu Eastbourne , #stiri Simona Halep