Ons Jabeur, dupa infrangerea in fata Simonei Halep: Sunt atat de furioasa!

Miercuri, 19 Februarie 2020, ora 22:00
32050 citiri

Ons Jabeur s-a declarat furioasa dupa ce a pierdut meciul cu Simona Halep din optimile de finala ale turneului de la Dubai.

Sportiva din Tunisia considera ca merita mai mult in aceasta partida si regreta ca nu a obtinut victoria.

"Daca s-ar fi intamplat anul trecut probabil as fi fost fericita ca am facut trei seturi cu Simona Halep... Dar acum sunt atat de furioasa ca nu am castigat meciul! Stiu ca as fi putut sa o fac. Stiu ca am avut nivelul sa castig", a spus Jabeur la conferinta de presa.

Amintim ca Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Dubai dupa o victorie superba reusita in meciul cu Ons Jabeur (45 WTA).

Sportiva noastra s-a impus in trei seturi, scor 1-6, 6-2, 7-6 (7), avand o revenire fantastica.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu bielorusa Aryna Sabalenka, aflata pe locul 13 in clasamentul WTA.

Partida va avea loc joi, dupa ora 18:30, si va fi transmisa in direct pe Ziare.com.

Scorul intalnirilor precedente este 2-1 in favoarea Simonei, dar bielorusa a castigat ultima disputa, anul acesta la Adelaide.

C.S.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...