Presa internationala, despre eliminarea Simonei Halep de la Dubai

Joi, 21 Februarie 2019, ora 20:12
10554 citiri

Ziare.com va prezinta principalele comentarii aparute in presa internationala dupa ce Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Dubai.

Iata ce a scris presa internationala:

WTA Tennis: Belinda Bencici a practicat un tenis inspirat pentru a o elimina pe fosta ocupanta a locului 1 WTA. Simona Halep a avut in fata o adevarata provocare, dar a parut ca a ramas fara energie in fata atacurilor lui Bencici. Pentru Bencici, aceasta victorie este un mare plus de energie.

Punto de Break: Intr-o partida extraordinara din sferturile de finala, Belinda Bencici a obtinut una dintre victoriile la care aspira din 2016, canda a ajuns ultima data in semifinalele unui turneu din categoria Premier, la Sankt Petersburg. Elvetianca a obtinut o victorie uriasa!

Nau (Elvetia): Belinda Bencici a obtinut o victorie senzationala la Dubai! Startul meciului a fost un festival de break-uri, din care Simona a iesit invingatoare in primul set. Din acel moment, Bencici a devenit mult mai activa si a intors soarta partidei, obtinand victoria dupa 2 ore si 19 minute de joc.

Fox Sports: Belinda Bencici a reusit o victorie minunata in fata Simonei Halep. Dupa ce Sabalenka a avut sase mingi de meci contra lui Bencici, si Simona Halep a crezut ca o poate invinge pe elvetianca. Romanca de pe locul 2 WTA are insa un sezon dezamagitor si nu a putut castiga desi s-a impus in primul set.

L'Equipe: Dupa un meci lung, Belinda Bencici a reusit sa o rapuna pe Simona Halep in trei seturi.

Amintim ca Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Dubai de elvetianca Belinda Bencici (45 WTA).

Sportiva noastra a cedat dupa un meci de mare lupta, scor 6-4, 4-6, 2-6. Partida a durat mai bine de doua ore si a fost de mare intensitate.

Pentru Simona, acesta a fost al noualea meci in ultimele 12 zile, ceea ce explica in mare masura problemele fizice pe care le-a avut.

Bencici, in schimb, se va duela in semifinale cu invingatoarea dintre Elina Svitolina si Carla Suarez Navarro.

C.S.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...