Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria de la Doha

Miercuri, 13 Februarie 2019, ora 19:30
12076 citiri

Simona Halep se declara multumita dupa victoria de miercuri de la Doha, ea reusind sa se califice in sferturile de finala ale turneului din Qatar.

Romanca a marturisit ca a facut un meci bun, in care a reusit sa depaseasca un moment dificil.

"A fost un meci bun in opinia mea. Vin din sala (de la meciurile de Fed Cup - n.red.) si nu imi e usor sa ma adaptez, dar incep sa simt mingea tot mai bine. In al doilea set am reusit sa revin de la 3-1 si totul a fost bine. Sunt bucuroasa", a spus Halep la finalul partidei cu Lesia Tsurenko.

Simona s-a impus in doua seturi, scor 6-2, 6-3, in fata ucrainencei aflata pe locul 24 in clasamentul feminin.

Sportiva noastra a depasit un moment dificil in setul al doilea, atunci cand a fost condusa cu 3-1, ea reusind sa revina si sa se impuna dupa ce a castigat 5 game-uri la rand.

Mai departe, in duelul pentru semifinale Simona se va lupta cu Julia Goerges, din Germania.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Halep declaratie Doha, #Halep victorie Doha, #Halep Tsurenko Doha , #stiri Simona Halep