Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria de la Stuttgart

Joi, 26 Aprilie 2018, ora 00:07
12101 citiri

Simona Halep a vorbit imediat dupa meci despre victoria obtinuta in fata Magdalenei Rybarikova in optimile de finala ale turneului de la Stuttgart.

Numarul 1 WTA a marturisit ca abia in setul secund a reusit sa isi gaseasca ritmul de joc si a explicat apoi de ce prefera sa joace pe zgura.

"Rybarikova a jucat foarte bine in primul set, este o adversara foarte dificila. Eu am incercat sa trimit mingea in teren si sa joc pe reverul ei. Am incercat sa gresesc cat mai putin pentru ca la inceputul setului doi am facut multe greseli. Apoi mi-am gasit ritmul si am jucat punct cu punct.

Cand joc pe zgura ma gandesc intotdeauna sa lungesc schimburile de mingi si, daca ajungem in setul trei, simt ca sunt puternica si ca pot castiga. Nu imi e frica sa raman in meci, in schimburile lungi si de asta imi place zgura", a spus Simona imediat dupa partida.

Simona Halep s-a calificat, miercuri seara, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Stuttgart.

Sportiva noastra a trecut in trei seturi, scor 4-6, 6-2, 6-3, de Magdalena Rybarikova la capatul unei partide foarte disputata.

In sferturi, Simona se va duela cu invingatoarea meciului dintre Laura Siegemund si CoCo Vandeweghe.

Tehnica averii deținute pe firmă. Cîrstoiu are apartamente, un penthouse și bolizi de lux, pe lângă bunurile declarate
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul susținut de PNL și PSD în lupta pentru Primăria Capitalei, deține mai multe bunuri decât cele care apar în declarația de avere, însă acestea sunt...
Deputatul USR Daniel Blaga, candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria Târgovişte
Deputatul USR Daniel Blaga a fost desemnat candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria municipiului Târgovişte. Daniel Blaga are 44 de ani, a absolvit Facultatea de Matematică în...
#Halep declaratie Stuttgart, #Halep victorie Stuttgart, #Halep Rybarikova Stuttgart , #stiri Simona Halep