Reactia Simonei Halep dupa victoria de la Eastbourne

Miercuri, 26 Iunie 2019, ora 18:46
10306 citiri

Simona Halep a vorbit despre victoria pe care a obtinut-o in meciul cu Polona Hercog, din optimile de finala ale turneului de la Eastbourne.

Sportiva noastra a afirmat ca se astepta la un meci dificil deoarece iarba este o suprafata imprevizibila.

"A fost un meci dificil, stiam ca joaca bine si precauta pentru ca pe iarba e dificil. Pana la final a fost bine, m-am simtit puternica pe picioare si nu am gresit prea mult. M-am antrenat la Londra, dar aici ma simt foarte bine pe teren, imi place sa vin aici. Sper sa pot juca si mai bine", a spus Simona la interviul de dupa meci.

Amintim ca Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Eastbourne dupa o victorie in trei seturi in fata Polonei Hercog.

Sportiva noastra s-a impus cu 6-1, 4-6, 6-3 impotriva jucatoarei de pe locul 60 in clasamentul WTA.

In sferturile de finala, Simona o va intalni pe nemtoaica Angelique Kerber, aflata pe locul 5 in clasamentul WTA.

Simona si Kerber au un istoric bogat, iar scorul intalnirilor precedente este 6-4 in favoarea sportivei noastre. Ultimul meci dateaza de la Roland Garros 2018, cand Simona s-a impus in trei seturi, in sferturile de finala.

Singura partida pe iarba a avut loc in 2016, la Wimbledon, cand Kerber a reusit sa se impuna.

Partida din sferturile de finala va avea loc joi, de la ora 14:30, in direct pe Ziare.com.

C.S.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...