Reactia Simonei Halep dupa victoria de la Eastbourne

Miercuri, 26 Iunie 2019, ora 18:46
10306 citiri

Simona Halep a vorbit despre victoria pe care a obtinut-o in meciul cu Polona Hercog, din optimile de finala ale turneului de la Eastbourne.

Sportiva noastra a afirmat ca se astepta la un meci dificil deoarece iarba este o suprafata imprevizibila.

"A fost un meci dificil, stiam ca joaca bine si precauta pentru ca pe iarba e dificil. Pana la final a fost bine, m-am simtit puternica pe picioare si nu am gresit prea mult. M-am antrenat la Londra, dar aici ma simt foarte bine pe teren, imi place sa vin aici. Sper sa pot juca si mai bine", a spus Simona la interviul de dupa meci.

Amintim ca Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Eastbourne dupa o victorie in trei seturi in fata Polonei Hercog.

Sportiva noastra s-a impus cu 6-1, 4-6, 6-3 impotriva jucatoarei de pe locul 60 in clasamentul WTA.

In sferturile de finala, Simona o va intalni pe nemtoaica Angelique Kerber, aflata pe locul 5 in clasamentul WTA.

Simona si Kerber au un istoric bogat, iar scorul intalnirilor precedente este 6-4 in favoarea sportivei noastre. Ultimul meci dateaza de la Roland Garros 2018, cand Simona s-a impus in trei seturi, in sferturile de finala.

Singura partida pe iarba a avut loc in 2016, la Wimbledon, cand Kerber a reusit sa se impuna.

Partida din sferturile de finala va avea loc joi, de la ora 14:30, in direct pe Ziare.com.

C.S.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate