Simona Halep a rabufnit dupa victoria din sferturi la Rogers Cup: Motivul pentru care e "foarte suparata" pe WTA

Sambata, 11 August 2018, ora 08:15
29150 citiri

Simona Halep a rabufnit la conferinta de presa de dupa victoria obtinuta in fata Carolinei Garcia, in sferturile de finala ale turneului Rogers Cup de la Montreal.

Tenismena romana le reproseaza oficialilor WTA ca meciurile ei sunt constant programate la ore nepotrivite.

"Nu m-am simtit deloc bine cand m-am trezit de dimineata. Daca va uitati pest program, cred ca sunt tenismena cu cel mai prost program in aceasta saptamana. Si asta se intampla la fiecare turneu", a tunat Simona la conferinta de presa de dupa meciul cu Caroline Garcia.

"Am vazut ca maine (sambata - n.red.) voi juca la ora 13 (ora 20 in Romania - n.red.) . Asa ca am impresia ca oamenii de la WTA sunt putin cam suparati pe mine si incearca sa ma traga in jos! Cel putin cand vine vorba de programari. Si sunt foarte suparata din cauza asta. Nu ma plang in general de programari, dar mi-a ajuns", a adaugat tenismena noastra.

De asemenea, Simona a notat si ca adversara ei din semifinale va avea parte de 6 ore in plus de odihna.

La Rogers Cup 2018, Simona a fost nevoita sa joace doua partide in decurs de doar cateva ore, iar semifinala de sambata va avea loc la pranz, dupa ce vineri a jucat seara in sferturi!

Semifinala de la Rogers Cup dintre Simona Halep si Ashleigh Barty va avea loc la ora locala 13:00 in Montreal, ora 20:00 in Romania.

Astfel, Simona va disputa la Montreal nu mai putin de 4 meciuri in doar 48 de ore!

Partida va putea fi urmarita in direct pe site-ul Ziare.com.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...