Simona Halep avanseaza fara emotii in sferturi la Guangzhou

Miercuri, 23 Septembrie 2015, ora 16:44
25874 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Guangzhou dupa ce a invins-o pe maghiara Timea Babos, scor 6-4, 6-0.

Primul set al confruntarii a fost ceva mai echilibrat, cele doua sportive reusind numeroase break-uri, dar Simona s-a dezlantuit in cel de-al doilea act.

Simona nu i-a mai dat nicio sansa maghiarei, pe care a spulberat-o in doar 21 de minute!

Simona Halep s-a calificat astfel in sferturile de finala, aceasta fiind cea mai buna performanta a sa la Guangzhou.

In aceasta faza a competitiei, Simona o va intalni pe Denisa Allertova din Cehia, locul 74 in clasamentul WTA.

Simona Halep - Timea Babos 6-4/ 6-0

16:44 - Inca un game pentru Simona care se califica in sferturile de finala!

16:42 - Break pentru Simona, 5-0 si serviciu pentru meci!

16:39 - Game perfect pentru Simona si sferturile sunt tot mai aproape.

16:37 - Inca un break pentru Simona, care are 3-0.

16:33 - Simona incepe bine setul secund si se distanteaza la 2-0.

16:27 - Simona castiga primul game din setul secund.

16:23 - Set Simona! Serviciu perfect si sportiva noastra castiga primul set!

16:20 - Simona rateaza doua mingi de set. Acum va servi pentru castigarea primului set.

16:13 - Simona isi face cu greu serviciul si conduce cu 5-3.

Eugenie Bouchard, cadere teribila in clasamentul WTA: Pe ce loc ajunge canadianca

16:08 - Rebreak din partea Simonei, scorul este 4-3.

16:03 - Babos face rebreak si egaleaza la trei.

15:58 - Break pentru Simona care conduce din nou.

15:54 - Serviciu perfect din partea Simonei, care egaleaza la doi.

15:53 - Maghiara isi face serviciul si are 2-1.

15:48 - Babos face rebreak si egaleaza la unu.

15:40 - Simona incepe perfect, cu un break!

15:38 - A inceput meciul!

15:36 - Meciul va incepe cu Babos la serviciu.

15:20 - S-a terminat meciul cu victoria Jelenei Jankovici. Urmeaza Simona Halep.

14:32 - Schiavone castiga al doilea set, astfel ca invingatoarea va fi stabilita dupa "decisiv".

INFO: Meciul dintre Halep si Babos incepe dupa cel dintre Francesca Schiavone si Jelena Jankovic. Sarboaica a castigat primul set cu 7-5.

INFO: Simona Halep este principala favorita de la Guangzhou, turneu castigat anul trecut de Monica Niculescu.

INFO: Timea Babos ocupa un modest loc 76 in clasamentul WTA si a pierdut singura intalnire directa cu Halep, in 2013 la Budapesta.

Ciolacu vrea reducerea atribuțiilor primarului general: Dependența edililor de sector nu trebuie să fie atât de mare VIDEO
Premierul Marcel Ciolacu a declarat miercuri că este nevoie de o lege specială a Capitalei şi că "este evident" că dependenţa primarilor de sector "nu trebuie să fie atât de mare de...
Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
#Simona Halep Guangzhou live, #Halep Babos Guangzhou in direct , #stiri Simona Halep