Simona Halep, despre partida castigata in fata Alexandrei Dulgheru

Vineri, 15 Mai 2015, ora 16:27
7799 citiri

Simona Halep a oferit prima reactie dupa victoria clara obtinuta in fata Alexandrei Dulgheru, in sferturile de finala ale turneului de la Roma.

Jucatoarea clasata pe locul 2 in ierarhia WTA se declara foarte multumita de modul in care a jucat, dar a remarcat si ca Alexandra Dulgheru a fost obosita.

"Am facut un meci foarte bun, am jucat solid. Alexandra a fost obosita pentru ca a jucat meciuri mai lungi decat mine, asa ca am avut un avantaj in fata ei", a spus Simona, conform site-ului oficial al WTA.

"Nu e usor sa joci impotriva unei jucatoare de aceeasi nationalitate ca tine, dar in timpul partidei uiti cu cine joci si iti faci treaba", a continuat sportiva noastra.

Simona Halep a invins-o fara probleme pe Alexandra Dulgheru in sferturile de finala ale turneului de la Roma, scor 6-1, 6-0, la capatul unui joc ce a durat doar 56 de minute.

Simona Halep a zdrobit-o pe Alexandra Dulgheru in sferturi la Roma

In semifinala de sambata, Simona o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Petra Kvitova (fav.4) si Carla Suarez Navarro (fav.10).

Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
#Simona Halep reactie, #Simona Halep victorie Dulgheru, #Simona Halep semifinale Roma , #stiri Simona Halep