Simona Halep, despre victoria fabuloasa de la Toronto - ce problema a avut in primul set

Vineri, 14 August 2015, ora 21:56
15468 citiri

Simona Halep a vorbit despre victoria fabuloasa pe care a obtinut-o in sferturile de finala ale turneului Rogers Cup de la Toronto, in fata polonezei Agnieszka Radwanska.

"La inceput nu ma puteam misca, ma simteam foarte obosita. Dar am ramas concentrata, am schimbat putin tactica si am incercat sa lovesc mai mult in teren, sa fac puncte mai lungi. In primul set n-am putut face nimic, dar sunt bucuroasa ca am putut lupta pana la final. Serviciul a fost mai bun ca ieri, dar am inceput sa joc mai bine in setul secund si sa deschid unghiurile. Publicul a fost incredibil, m-au sustinut tot timpul", a spus Simona Halep dupa meci.

"E ca la un Grand Slam aici, am adversare puternice in fiecare meci. Dar este bine pentru mine pentru ca vin dupa o pauza", a mai spus Simona Halep.

Simona Halep se califica in semifinale la Toronto dupa o revenire cum rar se vede

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Toronto, dupa o revenire cum rar se vede in fata polonezei Agnieszka Radwanska (a 6-a favorita), scorul fiind 0-6, 6-3, 6-1.

Sportiva noastra a pierdut primul set cu 6-0, a revenit superb in setul secund, iar apoi a incheiat fabulos, cu un 6-1 pentru unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale anului in circuitul WTA.

In penultimul act al competitiei, Simona o va intalni pe invingatoarea dintre Sara Errani si Lesia Tsurenko.

Meciul va avea loc sambata seara, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata de organizatori.