Simona Halep, lovitura extraordinara la Stuttgart (Video)

Joi, 23 Aprilie 2015, ora 07:13
18306 citiri

Simona Halep a reusit lovitura zilei in tenisul mondial in meciul disputat contra ibericei Garbine Muguruza in turul secund de la Stuttgart.

In setul decisiv al partidei disputata miercuri seara, la scorul de 2-2 si pe serviciul romancei, aceasta a reusit sa castige game-ul cu o lovitura extraordinara.

Dupa un schimb de mingi ceva mai lung, Muguruza a reusit s-o scoata pe Halep in afara terenului, insa aceasta i-a dat o replica pe masura.

Mingea trimisa de Simona a lasat-o fara replica pe jucatoarea din Spania.

Cei de la WTA au inclus acest punct castigat de Halep la categoria "Hot Shot".

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Stuttgart dupa ce a trecut in trei seturi de Garbine Muguruza.

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Stuttgart dupa un meci superb

Romanca s-a impus dupa aproape doua ore de joc cu scorul de 3-6, 6-1, 6-3.

A fost prima victorie pentru Simona in duelurile directe cu Muguruza.

Presa internationala, despre victoria Simonei Halep la Stuttgart

In sferturile de finala ale intrecerii din Germania, Halep va da peste invingatoarea meciului dintre Sara Errani si Zarina Diyas.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Halep Muguruza video, #Halep Muguruza Stuttgart, #Simona Halep Muguruza rezultat , #stiri Simona Halep