Simona Halep ofera o noua reactie dupa victoria electrizanta de la Dubai

Joi, 20 Februarie 2020, ora 11:01
10113 citiri

Simona Halep a oferit o noua reactie dupa ce a invins-o pe Ons Jabeur in turul doi al turneului de la Dubai.

Tenismena noastra a comparat atmosfera de la meciul cu jucatoarea din Tunisia cu cea din Fed Cup sau de la un meci de fotbal.

"A fost ca un meci de Fed Cup sau de fotbal! Mi-a placut sa iau parte la el si sunt bucuroasa ca am gasit calea spre victorie. Va multumesc pentru energie", a scris Simona pe pagina ei de Facebook.

Vezi: Fanii tunisieni, complet lipsiti de fair-play in timpul meciului Simonei Halep de la Dubai

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Dubai dupa ce a invins-o in trei seturi, scor 1-6, 6-2, 7-6 (7) pe Ons Jabeur.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu bielorusa Aryna Sabalenka, aflata pe locul 13 in clasamentul WTA.

Partida va avea loc joi, dupa ora 18:30, si va fi transmisa in direct pe Ziare.com.

Scorul intalnirilor precedente este 2-1 in favoarea Simonei, dar bielorusa a castigat ultima disputa, anul acesta la Adelaide.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...