Simona Halep se califica in sferturile de finala de la Adelaide

Marti, 14 Ianuarie 2020, ora 11:45
44489 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Adelaide dupa ce a invins-o pe australianca Ajla Tomljanovici.

Sportiva noastra a trecut de ocupanta locului 52 WTA cu 6-4, 7-5.

Simona a dominat categoric primul set, pe care l-a castigat fara emotii desi a durat 42 de minute si a avut numeroase schimburi lungi.

In setul secund, Simona a inceput mai bine, a condus cu 2-0, dar Tomljanovici a revenit si a egalat.

Totusi, Simona a fost mult mai precisa si a obtinut calificarea in faza urmatoare cu un break in ultimul game.

In sferturile de finala Simona o va intalni pe invingatoarea dintre Aryna Sabalenka (12 WTA) si Bernarda Pera (70 WTA).

Partida din sferturile de finala va avea loc joi, la o ora ce nu a fost stabilita momentan de organizatori.

HALEP - TOMLJANOVICI 6-4, 7-5

*Apasati tasta Refresh / pull down (app Ziare.com) pentru actualizarea scorului

11:44 - Simona face break si castiga meciul!

11:44 - Minge de meci pentru Simona!

11:40 - Simona face 6-5 si presiunea se muta din nou pe Tomljanovici!

11:36 - Game alb pentru Tomljanovici si scorul este 5-5!

11:33 - Simona face 5-4 si Tomljanovici serveste acum pentru a ramane in meci!

11:29 - Tomljanovici egaleaza la 4 si suspansul continua.

11:24 - Simona trece in avantaj, are 4-3 si spera sa faca un break acum!

11:20 - Tomljanovici egaleaza la trei si avem un set foarte echilibrat.

11:14 - Simona salveaza trei mingi de break si conduce cu 3-2!

11:08 - Tomljanovici castiga al doilea game consecutiv si scorul este 2-2.

11:01 - Tomljanovici face break si scorul este 2-1 pentru Simona.

10:58 - Simona face break si se desprinde la 2-0!

10:54 - Simona isi face serviciul in startul setului secund!

10:49 - Simona face break si castiga primul set cu 6-4!

10:49 - Minge de set pentru Simona!

10:43 - Tomljanovici face break si ramane in set!

10:39 - Tomljanovici isi face din nou serviciul, dar Simona serveste acum pentru castigarea primului set.

10:35 - Simona se distanteaza la 5-2, iar acum australianca serveste pentru a ramane in set!

10:30 - Tomljanovici isi face serviciul si scorul este 4-2 pentru Simona.

10:25 - Simona se distanteaza la 4-1 si e tot mai aproape de castigarea primului set!

10:20 - Simona face break si conduce cu 3-1!

10:15 - Simona trece din nou in avantaj dupa un game pe care l-a controlat.

10:13 - Australianca raspunde cu un game alb si scorul este 1-1.

10:10 - Simona isi face fara emotii serviciul!

10:08 - A inceput meciul cu Simona la serviciu!

Simona Halep ocupa locul 4 in clasamentul WTA, in timp ce Tomljanovici se afla pe locul 52.

Precedentele doua intalniri au fost castigate de Simona, de fiecare data in trei seturi.

La casele de pariuri, Simona e favorita, avand cota 1.40 pentru un succes.

Partida este televizata de Digi Sport 2.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Simona Halep Ajla Tomljanovici, #Simona Halep Ajla Tomljanovici LIVE, #Simona Halep Ajla Tomljanovici direct, #Simona Halep Adelaide Live , #stiri Simona Halep