Surpriza la Birmingham: Cu cine va juca Simona Halep in sferturi

Joi, 18 Iunie 2015, ora 16:38
13548 citiri

Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile de finala ale turneului dotat cu premii in valoare totala de 731.000 de dolari de la Birmingham.

Tenismena noastra, favorita numarul 1 la castigarea turneului britanic, o va intalni in sferturi pe frantuzoaica Kristina Mladenovic.

Jucatoarea clasata pe locul 43 in ierarhia WTA a produs surpriza in optimi si a eliminat-o pe favorita numarul 10, cehoaica Barbora Strycova, in doua seturi, scor 7-6, 6-2.

E a doua surpriza reusita de Mladenovic la Birmingham, dupa ce in runda a doua a eliminat-o pe canadianca Eugenie Bouchard.

Kristina Mladenovic are 22 de ani si in cariera ei a castigat un singur turneu, in 2012 in Taiwan.

In prezent ocupa locul 43 in ierarhia WTA, iar cea mai buna clasare a fost pozitia a 36-a, in luna august a anului 2013.

Simona Halep si Kristina Mladenovic s-au mai intalnit o singura data, in 2014, la Paris, cand frantuzoaica s-a impus in doua seturi, scor 7-6, 6-4.

Simona Halep si-a zdrobit adversara in optimi la Birmingham

Partida dintre Simona Halep si Kristina Mladenovic va avea loc vineri, la o ora ce urmeaza a fi anuntata de organizatori.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#Simona Halep adversara sferturi Birmingham, #Simona Halep turneu Birmingham , #stiri Simona Halep