Concluzia trasa de Annabel Croft dupa victoria superba obtinuta de Simona Halep la Dubai

Vineri, 21 Februarie 2020, ora 11:00

Fosta tenismena britanica Annabel Croft se declara impresionata de Simona Halep dupa victoria din meciul cu Aryna Sabalenka, din sferturile de finala de la Dubai.

Annabel Croft spune ca victoria de joi demonstreaza inca o data ca Simona Halep este cea mai constanta jucatoare din circuitul WTA.

"Simona este atat de buna! Cum a luptat, cum a revenit! Sabalenka nu a facut fata puterii si intensitatii Simonei Halep! Romanca a luptat admirabil si a aratat tuturor de ce este considerata cea mai constanta jucatoare din circuitul WTA. Faptul ca a revenit de doua ori la rand dupa ce a pierdut primul set este o dovada a maturitatii la care a ajuns aceasta jucatoare", a spus Annabel Croft pentru WTA TV.

Amintim ca Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Dubai dupa ce a invins-o pe Aryna Sabalenka (13 WTA) cu 3-6, 6-2, 6-2.

In semifinale, Simona o va intalni pe americanca Jennifer Brady, aflata pe locul 52 in clasamentul WTA.

Partida are loc vineri, de la ora 17:00, si va fi transmisa in direct de Ziare.com.

Simona Halep a castigat ambele intalniri precedente avute cu Jennifer Brady, la Rogers Cup 2019 si Australian Open 2020.