Gafa comisa de Simona Halep inaintea meciului din sferturile de la Sankt Petersburg: N-am nicio idee cine e aceasta jucatoare (Video)

Joi, 02 Februarie 2017, ora 09:26
16194 citiri

Simona Halep a comis o gafa importanta inaintea meciului din sferturile de finala de la Sankt Petersburg, unde o va intalni pe rusoaica Natalia Vihlyantseva (115 WTA).

Sportiva noastra a afirmat ca habar nu are cine este adversara ei deoarece nu a mai intalnit-o niciodata. In realitate insa, Simona a mai jucat o data cu rusoaica. Si nu cu mult timp in urma, ci in 2015, la Shenzhen, cand s-a impus in doua seturi.

"N-am nicio idee cine e aceasta jucatoare! N-am jucat niciodata impotriva ei. O sa ii verific jocul. Ma astept insa la un meci dificil, dar voi da totul pentru a castiga", a spus Simona Halep, intr-un interviu acordat organizatorilor.

Totodata, Simona a mai vorbit si despre planurile sale de viitor, repetand ca vrea sa castige un Grand Slam.

"Anul acesta n-am inceput foarte bine, dar vreau sa-mi recastig increderea. Tinta mea este sa castig un Grand Slam, dar nu ma mai gandesc la asta, vreau doar sa castig cat mai multe meciuri", a completat Simona.

Partida din sferturile de finala de la Sankt Petersburg va avea loc vineri, in direct pe Ziare.com.

Simona a ajuns in sferturile de finala de la Sankt Petersburg dupa ce a trecut cu 6-4, 7-6 (2) de croata Ana Konjuh (locul 39 WTA).

Inaintea confruntarii din sferturile de finala, Simona a anuntat ca nu are niciun fel de problema medicala.

C.S.

Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...
Drulă critică eșecul coaliției PSD-PNL: „Nu e inevitabil să fim conduși de neterminați și șpăgari. Economia României gâfâie”
Deputatul Cătălin Drulă, preşedintele USR acuză liderii coaliţiei PSD-PNL că au blocat Guvernul României timp de 16 ore, timp în care au făcut negocieri politice fără niciun rezultat...
#Simona Halep Sankt Petersburg, #Simona Halep gafa Sankt Petersburg , #stiri Simona Halep