Organizatorii de la Washington ii transmit un mesaj Simonei Halep, dupa abandonul din sferturile de finala

Sambata, 05 August 2017, ora 12:10
22454 citiri

Organizatorii turneului de la Washington i-au transmis un mesaj Simonei Halep dupa ce sportiva noastra a hotarat sa abandoneze in timpul meciului cu Ekaterina Makarova, din sferturile de finala.

Oficialii de la Washington s-au aratat incantati ca o sportiva precum Simona a venit la un turneu atat de mic si au invitat-o si la editia de anul urmator.

"Simona, ne-a placut enorm sa te avem aici, noteaza-ti in calendar pentru anul viitor la a 50-a editie a turneului. DC te iubeste!", i-au transmis organizatorii, conform Prosport.

Simona a abandonat meciul cu Ekaterina Makarova in setul decisiv, cand era condusa cu 1-0. Anterior, Simona castigase primul set cu 6-2 si il pierduse pe al doilea cu 3-6.

Sportiva noastra a primit ingrijiri medicale inaintea acestui moment, fiind afectata de caldura de la Washington.

Pentru sportiva noastra urmeaza turneul de la Toronto de saptamana viitoare, unde trebuie sa-si apere trofeul castigat anul trecut.

C.S.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Simona Halep Washington, #Simona Halep abandon Washington , #stiri Simona Halep