Posibila adversara din sferturi a Simonei Halep la Wuhan a abandonat in China

Duminica, 25 Septembrie 2016, ora 17:58
5125 citiri

O posibila viitoare adversara a Simonei Halep, in sferturile turneului WTA de la Wuhan, din China, a trebuit sa abandoneze din cauza problemelor medicale, chiar in primul tur.

Este vorba de elvetianca Timea Bacsinszky, locul 14 WTA, care a abandonat in prima faza de la Wuhan, in timpul partidei cu Louisa Chirico, locul 75 WTA, din SUA.

Timea a abandonat meciul cu sportiva din SUA, la scorul de 4-6, 3-4, din cauza unei afectiuni virale.

Sportiva din Elvetia era pe partea de tablou a Simonei Halep, cele doua urmand teoretic sa joace in sferturi, daca treceau de toate adversarele lor de pana la acea faza.

Halep va juca in turul II cu Irina Begu, ultima trecand duminica in primul tur de Lizaveta Kulichkova din Rusia, 125 WTA.

Partida va fi LIVE text, pe Ziare.com.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#retragere adversar sferturi Simona Halep, #Halep retragere posibil adversar sferturi, #retragere Timea Bacsinszky Wuhan Open , #meciuri