Presa internationala, despre victoria superba a Simonei Halep de la Miami

Marti, 28 Martie 2017, ora 09:02
18427 citiri

Ziare.com va prezinta principalele reactii aparute in presa internationala dupa victoria obtinuta de Simona Halep in optimile de finala ale turneului de la Miami.

Iata principalele reactii:

Daily Mail: Simona Halep si-a aratat spiritul de lupta foarte cunoscut pentru a obtine o victorie incantatoarea si dramatica.

L'Equipe: Simona Halep a reusit intr-un final sa o domine pe Samantha Stosur si sa gestioneze meciul. Cu Anett Kontaveit, Simona a spus ca a facut cel mai bun meci al sezonului, insa acum lucrurile au fost mai complicate.

Sidney Morning Herald: Australianca noastra Samantha Stosur a irosit o minge de meci si a pierdut in trei seturi. Romanca a obtinut calificarea dupa un meci de mare lupta.

The West: Pentru Stosur a fost cea mai buna performanta din acest an la un turneu WTA. Simona a fost mai buna pe final si a defilat in setul decisiv.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Miami dupa ce a invins-o pe Samantha Stosur, la capatul unui meci incredibil, scor 4-6, 7-5, 6-2.

Sportiva noastra a fost condusa cu 6-4, 5-2, dar a revenit magnific, a salvat o minge de meci si a obtinut victoria.

In turul urmator, Simona se va duela cu britanica Johanna Konta, intr-un meci ce va avea loc miercuri seara, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata.

Simona si-a egalat astfel performanta de anul trecut, cand a ajuns in sferturile de finala.