Presa internationala, despre victoria superba obtinuta de Simona Halep la Dubai

Miercuri, 19 Februarie 2020, ora 21:14
21388 citiri

Ziare.com va prezinta principalele comentarii aparute in presa internationala dupa victoria electrizanta obtinuta de Simona Halep in fata lui Ons Jabeur, in optimile de la Dubai.

Iata ce a scris presa internationala:

WTA Tennis: Simonei Halep i s-a oferit tot ce putea duce de o inspirata Ons Jabeur, dar in cele din urma a salvat o minge de meci si s-a impus intr-un tie-break electrizant din setul decisiv.

L'Equipe: Simona Halep a fost chinuita de Ons Jabeur, dar ajunge in sferturile de finala. Ravasita de o adversara caruia nu avea ce sa-i faca in primul set, Simona a obtinut totusi victoria. Meritul Simonei este acela ca a stiut sa fie rabdatoare impotriva lui Ons Jabeur, jucatoare aflata pe val in primul set.

Punto de Break: Simona se astepta la un meci dificil astazi, dar nu la asa ceva. A fost o partida foarte neobisnuita, cu momente de tenis la un nivel lexcelent, dar si cu momente in care nivelul a lasat de dorit. Simona trebuie sa-si imbunatateasca jocul cu siguranta daca vrea sa obtina lucruri marete in 2020.

Sport Fair: Simona Halep s-a chinuit cu Jabeur, a suferit, dar s-a calificat in sferturile de finala. Debutul Simonei la Dubai s-a dovedit a fi mult mai complicat decat se astepta.

Amintim ca Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Dubai dupa o victorie superba reusita in meciul cu Ons Jabeur (45 WTA).

Sportiva noastra s-a impus in trei seturi, scor 1-6, 6-2, 7-6 (7), avand o revenire fantastica.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu bielorusa Aryna Sabalenka, aflata pe locul 13 in clasamentul WTA.

Partida va avea loc joi, dupa ora 18:30, si va fi transmisa in direct pe Ziare.com.

Scorul intalnirilor precedente este 2-1 in favoarea Simonei, dar bielorusa a castigat ultima disputa, anul acesta la Adelaide.

C.S.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...