Prima reactie a Simonei Halep, dupa infrangerea in fata Mariei Sharapova

Sambata, 16 August 2014, ora 09:47
8756 citiri

Simona Halep a pierdut in fata Mariei Sharapova, din nou, de data aceasta pe hard, in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati, dupa un meci in care sportiva din Romania a condus cu 1-0 la seturi.

Scorul final a fost 6-3, 4-6, 4-6, la conferinta de presa de dupa joc, romanca aratandu-se extrem de dezamagita ca a ratat o noua sansa in fata Mariei Sharapova.

"Pentru urmatoarea partida, imi doresc sa fiu mult mai agresiva", a declarat Halep, dupa jocul cu Sharapova.

In plus, ea a lasat sa se inteleaga ca este perfect constienta de greselile comise, in special in ultimele doua seturi si ca va aborda cu mult mai multa atentie urmatoarele meciuri.

Calificarea in sferturile de finala este recompensata la turneul de la Cincinnati cu un premiu de 64.170 de dolari si cu 190 de puncte WTA. Halep si-a aparat astfel punctele de anul trecut, cand parasea turneul tot in sferturi, fiind invinsa atunci de Serena Williams.

Pentru Halep, infrangerea din noaptea trecuta este a 5-a din tot atatea meciuri cu Maria Sharapova.

Ultima intalnire dintre cele doua fusese in finala de la Roland Garros, pe 7 iunie, cand rusoaica a invins dupa un meci dramatic, care a durat peste 3 ore si jumatate.

Sportiva din Romania va avea de luptat acum la turneul de la New Haven, acolo unde trebuie sa isi apere trofeul cucerit in 2013.

D.A.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#prima reactie simona halep, #halep esec in fata mariei sharapova, #declaratii halep meci esec sharapova , #stiri Simona Halep