Reactia lui Angelique Kerber dupa victoria in fata Simonei Halep de la Eastbourne

Joi, 27 Iunie 2019, ora 16:20
9864 citiri

Angelique Kerber a vorbit despre victoria obtinuta in meciul cu Simona Halep din sferturile de finala ale turneului de la Eastbourne.

Ocupanta locului 5 in clasamentul WTA a afirmat ca s-a concentrat intens intrucat se astepta la un duel foarte greu cu Simona.

"Sunt cu adevarat fericita pentru felul in care am jucat. Stiam ca, intalnind-o pe Simona, trebuie sa joc cel mai bun tenis al meu. Simona este o mare jucatoare, dar m-am concentrat pe jocul meu. Am multe amintiri placute de aici, imi place atmosfera de aici, totul este uimitor", a spus Kerber dupa meci.

Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Eastbourne de Angelique Kerber (5 WTA).

Sportiva noastra a pierdut in doua seturi, scor 6-4, 6-3, dupa un meci controlat in totalitate de nemtoaica.

In urma acestui rezultat, scorul intalnirilor directe dintre Simona si Kerber devine 6-5 in favoarea sportivei noastre.

Simona va mai ramane la Eastbourne, iar vineri va juca in semifinalele probei de dublu alaturi de Raluca Olaru.

Dupa turneul de la Eastbourne, Simona va avea o pauza scurta, intrucat saptamana viitoare va lua startul la Wimbledon.

In schimb, Angelique Kerber o va intalni in semifinale pe Ons Jabeur din Tunisia.

C.S.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...