Reactia Simonei Halep dupa calificarea in sferturile de la Bucuresti

Joi, 14 Iulie 2016, ora 20:00
9450 citiri

Simona Halep a vorbit despre victoria pe care a obtinut-o in optimile de finala ale turneului de la Bucuresti si despre urmatoarea confruntare din sferturile de finala.

"A fost un meci dificil, ea a schimbat ritmul si nu a fost usor sa intru sa lovesc agresiv. Am terminat cu bine si ma bucur ca am reusit sa castig. Sper ca la urmatorul meci sa reusesc sa joc mai bine. Eu imi doresc sa fiu perfecta si ma enervez uneori, pierd controlul emotiilor. Trebuie sa ma antrenez mai bun, sa exersez si sa progresez la ce am mai slab.

E un lucru bun ca tribunele sunt pline. Propun sa reusim, noi Romania, sa facem un stadion cat mai mare si sa avem cat mai multi fani la meciurile de tenis", a spus Simona Halep duap meci.

Simona a vorbit si despre urmatorul meci cu muntenegreanca Danka Kovinici.

"Nu am mai jucat contra ei, dar o stiu bine. E solida, joaca un tenis bun. Sper sa-mi fac treaba si sa terminam cu victorii", a comentat Halep.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Bucuresti dupa ce a invins-o pe bulgaroaica Isabella Shinikova.

Jucatoarea noastra a trecut in doua seturi, scor 6-4, 6-3, dupa o partida ce a durat putin peste o ora.

In sferturile de finala, Simona o va intalni pe jucatoarea Danka Kovinici, locul 54 WTA.

Partida va avea loc vineri, de la ora 19:30, in direct pe Ziare.com.

Aceasta va fi prima intalnire dintre cele doua jucatoare.

C.S.

Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţia de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...
ICCJ dezbate contestația depusă de Alianţa Dreapta Unită, după ce Biroului Electoral Central a respins protocolul său de constituire
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie va dezbate marţi contestaţia depusă de Alianţa Dreapta Unită la decizia Biroului Electoral Central de respingere a protocolului său de constituire....