Reactia Simonei Halep dupa victoria magnifica de la Dubai

Miercuri, 19 Februarie 2020, ora 20:02
12856 citiri

Simona Halep a vorbit despre victoria minunata obtinuta in optimile de la Dubai, dupa un meci de mare lupta cu Ons Jabeur.

Sportiva noastra a marturisit ca se simte norocoasa ca a ajuns in sferturi si a acuzat lipsa meciurilor din ultima perioada.

"A fost un meci dificil, asa cum e mereu impotriva ei. Pot spune ca am fost putin norocoasa sa castig. A fost greu dupa aceasta pauza, dar am luptat pana la final si sunt mandra ca am facut asta. Intotdeauna prima partida de la un turneu este dificila. M-am simtit aici ca in Fed Cup, ca la fotbal! Vreau sa multumesc tuturor ca au venit. Sabalenka e o adversara puternica. Trebuie sa fiu puternica, sa-mi fac jocul si sa cred in mine!", a spus Simona Halep dupa meci.

Amintim ca Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Dubai dupa o victorie superba reusita in meciul cu Ons Jabeur (45 WTA).

Sportiva noastra s-a impus in trei seturi, scor 1-6, 6-2, 7-6 (7), avand o revenire fantastica.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu bielorusa Aryna Sabalenka, aflata pe locul 13 in clasamentul WTA.

Partida va avea loc joi, dupa ora 18:30, si va fi transmisa in direct pe Ziare.com.

Scorul intalnirilor precedente este 2-1 in favoarea Simonei, dar bielorusa a castigat ultima disputa, anul acesta la Adelaide.

C.S.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...